עלילות המדור הטכניוני להגנה על כדור הארץ, חלק 10

technionהשלושה בספטמבר 2015:

סיכום החודש עבר יפה יחסית. אמנם חברי הועדה העליונה קצת כעסו על כך ששני עבמ"ים לא יורטו במהלך החודש, אבל לא היה נורא כל כך. תחילת החודש הביאה איתה את מרכז הלוויינים החדש והחדשני שבנו החבר'ה של הנדסה אזרחית בהשגחת Yoav Landsman למרות שעדיין לא ברור לי איך שמים צלחת לויין מתחת לפני הקרקע ומצפים שהיא תעבוד. הלוויין החדש מעל ברזיל כבר ינוהל מהמרכז החדש והמשוכלל. משיקולי תקציב ופוליטיקה פנימית, החלטתי לדחות את בניית "אולם גולופ" שאמור לתת לנו להתחבר לרשת הפסי של החייזרים, לחודש אוקטובר.

החודש גם הגיעו שני מגויסים טריים, המהנדסים Haya Erlich ו Snir Kohai בדיוק נכנסו לבסיס כאשר Ido Ouziel וכץ יצאו מאימוני הפסי ללא תוצאות. מסתבר שהם מכירים!

בנוסף יצא מפיתוח שריון חדש מבוסס פסי, מה שאומר שרק קמיל מסוגלת להשתמש בו. עוד בפיתוחים: רובה פלזמה לצלפים, מגן מוח לחלשים ברוחם והתקנה של מקלע לייזר לחייל הרובוטי שלנו, גוליית. לצערי מצבור האלריום שלנו, אותה מתכת מוזרה שבאה מחוץ לכדור הארץ ואנחנו מגרדים מחלליות החוצנים, כמעט ונגמר, מה שמונע מאיתנו לייצר את חליפת שריון הפסי המשוכללת, כמו גם את החליפה עם יכולת הריחוף.

למחרת גם טיילור סיים את אימוני הפסי שלו ככישלון. מה יהיה? רק הצרפתייה הזו יודעת לשלוח מחשבות?

בכל מקרה, הנה מגיעה הקריאה- ספינת חלל גדולה נחתה אי-שם במדבר האמריקאי, ועל סיפונה, נראה, תשעה עשר חייזרים זועמים.

19!

בצוק העתים שלחתי את Keren Landsman, Ariel Katz , ארד, מרסייה, טיילור ו Oded Argon לנסות ולטפל בעניין. יש לי הרגשה לא טובה…


 

אי שם במדבר האמריקני, ספטמבר 2015:

מסיבה לא ברורה, המטוס של הכוח הטכניוני נוחת היישר למול הפתח הראשי של חללית החייזרים. הצוות מתפזר למצוא מחסות, בעיקר כמה סלעים וכזעי עצים נפולים ורטובים – נראה שהחללית נחתה באמצע נחל. אולי היא צריכה לחמם מנועים. קרן מתקדם טיפה בזהירות, ומיד נתקלת ב"אתרי" – Etherial, החייזר הטלפתי המפחיד עם המסיכה, ומוטון ששומר עליו. הם נסוגים לתוך החושך. נחשפנו.

בעוד קמיל ו Ariel Katz מתחילים לאגף את החללית מימין, סייברדיסק מעופף לו היישר אל הפתח הראשי – אותה רמפה מולה מסתופפים אנשיי. טיילור יורה מיד ומחטיא, ו Yiftach Benjamini מתחיל בפעולת רתק. ארד פוגע בדיסק המרחף וטיילור עושה שימוש ראשון ברובה הצלפים הפלזמטי שלו ומשמיד את המכונה עוד לפני שהרובוטריק החייזרי שינה צורתו למשהו שכואב. מאחוריו מסתופפים כמה רובוטי תיקון, אבל הם לא מטרידים אותי. מה שמטריד אותי הוא הטלפת שנעלם וכמה עוד מח"י החייזרים שנותרו בדרך לכאן.

בינתיים אין סימן לטלפת, אבל שני רובוטי התיקון האלה מעסיקים אותנו כשהם יורים על טיילור. הוא מחסל אחד ולאחר כמה שניות והחטאות של אבידע ו Keren Landsman, גם את השני. אני לא מעז לשלוח את קרן והאחרים יותר פנימה מחשש למארב, למרות שקרן מאוד בטוחה בעצמה – הגיוני, בהתחשב בזה שהיא שיאנית החיסולים שלנו, עם 43 נשמות חייזרים תועות בעברה.

אריאל וקמיל ממשיכים להתקדם מימין, כדי לחסום את נסיגתו של הטלפת. קמיל מפעילה מגן רצון עליה ועל אריאל, אבל כשהם מתקדמים במעלה רמפה, הדבר היחיד שהם פוגשים הוא מטח פלזמה מהמוטון המשוריין שתפס מחסה בקצה השפה שמקיפה את החללית. למזלי הוא מחטיא את שניהם בעת שהם מטפסים בסולם ותופסים עמדה על גג החללית, היישר מעליו.

המוטון המשוריין נסוג לאחור. קרן, אבידע ודניאל התחילו להתקדם לתוך חלל החלל המרכזי של…החללית, ומצאו אותו ריק. בינתיים יפתח התחיל לנוע לכיוון המרפסת הימנית בכדי לגבות את קמיל וכץ. ואז הופיעו שלושה מוטונים משוריינים מגבעת החול שמימין לחללית, ותפסו מחסה בצל המרפסת המתכתית, לא לפני שקמיל פוגעת באחד. מרסייה ויפתח מיד זרקו רימון כל אחד, ופגעו בשניים מהמוטונים שעמדו קרוב מדי אחד לשני. הפצוע חוסל ואילו השני נפצע קשה. קולות הקרב גרמו לשלושת החיילים שבתוך החללית לנוע במהירות לצידה הימני, ואריאל ירד מהגג כדי לעמוד ממש מעל ראש המוטון ו…לפספס!

לצערנו התנועה שלו גם חשפה אותו לסייבדיסק נוסף שריחף במקום, שלא היסס ומיד זרק רימון שפצע את כץ ובנימיני. המוטון למטה ירה גם הוא בכץ, לא פספס ורק הודות לשריון הטיטאן המרשים שלו כץ עדיין יכול להיות אבא. במפשעה מפוחמת אריאל כיוון את רובה הפלזמה שלו מטה, והפעם פגע במוטון, שורף לו את הראש, אבל משאיר את עצמו חשוף לדיסק. עם זאת, מותו של המוטון איפשר לבנימיני לשגר את הטיל שלו היישר אל עבר הרובוט המרחף, לפגוע בו קשות ולחסל את שני רובוטי התיקון שנצמדו אליו. קרן הרימה את רובה הפלזמה הכבד שלה אל הכתף, כיוונה ו…השמידה את האיום הממוכן. "עוד דיסק לאוסף".

המצב משתפר, כאשר חיילינו חיסלו כבר שמונה חייזרים, אבל 11 נוספים נותרו, כולל המוטון המשוריין השלישי, שבטח אינו רחוק, ומישהו חייב לטפל באריאל! זו תהיה קמיל, כי ארד נשאר בעמדת כוננות, כמו גם דניאל. לאחר שאריאל נחבש קצת, המוטון אכן מנסה לצאת מהמחסה שלו, רק כדי לחטוף מטען פלזמה קטלני לגב, מתנת אבידע.

מסתבר שהטיפול באריאל לא יכל להגיע מוקדם יותר, כי מבין צללי הספינה מגיע מוטון משוריין נוסף, שסימני חריכה על שריונו ועורו ומטווח אפס יורה באריאל וגורם נזק כבד. כץ, בקושי נושם, מצליח ללחוץ על ההדק ולפוצץ עוד ראש חייזרי. מאחורי המוטון מגיחים שני רובוטי תיקון ויורים על ארד. אחד מהם אפילו פוגע!

קרן מחסלת אחד מהם, ואבידע מחטיא את השני, תוך שהוא שוכח לחבוש את בנימיני הפצוע. הרובוט יורה שוב ואז מגיעים משום מקום מוטון נוסף וברזרקר, ונעמדים מרחק מטר מקמיל ואריאל!

ואז קמיל עושה מעשה אמיץ: במקום לברוח או לירות, היא מתעלמת לחלוטין מהגודזילה המרסקת שעומדת מולה, ומשתמשת בכוחות הפסי שלה כדי להשתלט על המוטון שמאחוריו. טיילור מחליט שהוא יציל אותה מגריסה בידי ברזרקר ובקור רוח מפתיע מכניס יריית פלזמה היישר לתוך אוזנו של התפלץ, מה שמפזר את ראשו והתוכן שבו על הקיר לידה. חיסול ברזרקר בירייה אחת זה מדהים! המוטון החסר מתחבא בצללים שמתחת לחללית, ועומד קרוב מדי לבנימיני הפצוע מכדי שנרגיש בנוח. קרן, שלא אוהבת את סיכויי הפגיעה שיש לה מהמרפסת, קופצת בנונשלנטיות מעל המעקה ורצה אל המוטון. בעוד הוא פוער את לועו מולה בשאגה, היא ממלאת לו את הלוע בפלזמה יוקדת, והוא מתפוצץ מבפנים.

ארד לא מספיק לחבוש את יפתח, ובעוד הוא ואריאל טוענים את נשקם, סייברדיסק שלישי מופיע עם פמליית המתקנים שלו. כאן נכנס לפעולה החייל המנודב החדש ביותר בצוות: המוטון עליו השתלטה קמיל, כשהוא נעמד מול הרובוט ויורה עליו מקרוב. את העבודה משלים טיילור בעוד ירייה מצוינת, ובתור בונוס הפיצוץ של הדיסק הנאלח פוצע את המוטון, מה שיקל על חיסולו כשתסתיים ההשתלטות. בזמן שאבידע חובש את יפתח, שני רובוטי התיקון מחוסלים.

הצוות מתקדם מימין החללית, כשהמוטון מוביל. לצערי, טעיתי בחישוב תפוגת שליטה של קמיל, והוא הופך לעוין לפני שצפיתי. הוא יורה בקרן מטווח קרוב, אבל מחטיא. היא, מצידה, מנסה לחשמל אותו לכדי עילפון, אבל לא מצליחה, ומה שנותר לאריאל לעשות זה לחסל את היצור. איבדתי ספירה של כמה חייזרים כבר חוסלו. עשרה? שנים-עשר? כמה נותרו? כל מה שאני יודע בוודאות הוא שהטלפת עדיין בחיים.

הצוות פרוש כעת מסביב למסדרון המרכזי של החללית. כמו בחללית המשא הקודמת, גם כאן מדובר בחדרים פתוחים כלפי חוץ משני הצדדים, כשבאמצע מסדרון הפתוח לשמיים. כשיפתח ניגש לקצה המסדרון, הוא מאתר מוטון וברזרקר, והם מאתרים אותו. המוטון נכנס למצב תצפית ונראה שהברזרקר לא שם לב אלינו עדיין. המצב הזה משתנה במהירות כאשר טיל תוצרת רפא"ל פוגש אותו מקרוב. כאשר הוא מתחיל לרוץ לעבר בנימיני, קרן מנצלת את ההזדמנות לחסל את המוטון.

כץ יורה בברזרקר ופוצע אותו וקמיל יורה בו כשהוא מתקרב. טיילור, שעלה לגג, לא מקבל זווית טובה על המוטון, ולכן נשאר בתצפית, דבר שעוזר לצוות מאוד כאשר הטלפת המזדיין מופיע על צידו השני של הגג, ולאחר שהוא נפצע קלות מאקדחו של טיילור, פשוט משתלט על מוחו של בנימיני, בדיוק כמו שקמיל עשתה קודם למוטון. מזל שליפתח אין יותר טילים, אבל חייבים לחסל את החרא הזה מהר!

הברזרקר פשוט קופץ על קמיל, אבל השריון שלה סופג את רוב הנזק, ורואים את זה עליו. היא יורה עליו מטווח אפס, אבל הפצע הגדול שנפער בצידו לא מספיק להרוג אותו. מה שכן מפיל אותו זה השוקר של אריאל. טיילור, על הגג, מכוון על הטלפת, אבל מחטיא. זה יעלה לנו ביוקר!

וזה אכן עולה ביוקר. הטלפת פוצע את טיילור, אבל מה שיותר גרוע זה שבנימיני הנשלט מטפס על הגג מאחוריו, וקורע אותו לגזרים מדממים עם המקלע שלו. הוא חייב טיפול דחוף כדי לחיות, אבל החייל שהפך לאויב נמצא ממש לידו! הדקה-וחצי הבאות פשוט מורטות עצבים: החיילים חייבים להגיע לטיילור בטרם ידמם למוות, אבל הם ייחשפו לחייזר וליפתח המשתולל. ברגע שחשבתי שלא יכול להיות יותר גרוע, מסתבר שיכול להיות, כאשר יפתח קופץ מהגג, נוחת מול קמיל ומרסס אותה מטווח אפס. גם היא נופלת לקרקע עם דימום כבד.

בעוד שקרן ואריאל מנסים לצוד את הטלפת, ארד מחייה את קמיל תוך שהוא מתפלל שיפתח "ייצא מזה". נראה שאלוהי המזל בכל זאת לא לגמרי נגד אנשי כדור הארץ והטכניון, כי גם קמיל וגם יפתח מתאוששים, בעוד קרן מאתרת את האויב ופוצעת אותו. אבידע מטפס בכל המהירות בסולם המוביל לגג, תוך שהוא שומע את קולות הירי והכאב של החייזר ושל לנדסמן, שהתגנבה מאחוריו תחת הסוואה הנלחמים בצידו השני. אריאל יכול רק להביט מלמטה בעוד שתי החיילות המאומנות מטפלות בחייזר האיום, וארד מגיע לטיילור רק כדי לראות את הדם שנשפךבפעימות מגופו מפסיק, בעת שליבו נידום.

בעוד המשימה הצליחה, לפי הקריטריונים של ועדת ההשגחה העליונה, לבסיס שמתחת להר הכרמל חזרו רק חמישה חיילים, ארבעה מתוכם פצועים. אין ספק שזו מכה קשה לכוח.
היה שלום, סרן דניאל טיילור.


10 בספטמבר 2015:

שבוע מוזר עבר על המדור. אמנם לא היו חיכוכים ישירים עם חייזרים, אבל העבודה הייתה קשה. בין מסעות שכנוע בין מציגי מדינות העולם להגברת התמיכה הכלכלית, פיתוח השריון המעופף החדש שלנו (תודה, Yoav Landsman!), חיכוכים לגבי כיוון המאמץ העיקרי ודאגה לחיילים הפצועים, לא הצלחתי לישון הרבה. אני חושב שגם תפסתי איזה וירוס שהתיש אותי. הקריאה שהגיעה תפסה אותי מתנמנם על השולחן בחדר המצב, ואיש המודיעין הביט בי קצת מוזר עד שהבנתי שפתקית נייר נצמדה לי ללחי. "חטיפות בברזיל" הוא הודיע. "שוב?" שאלתי, והסרתי את הפתקית, עליה מישהו שרבט "הסחת דעת כמאמץ משני לעומת ריכוז מאמץ" בכתב שהיה דומה מאוד לכתב שלי.

אז שלחתי את Oded Argon בשריון הרחף החדש יחד עם Ido Ouziel, Keren Landsman, קיטסומה, ארד והטירונית Haya Erlich למנאוס, ברזיל. הזיות של מימוזות על החוף חלפו מול עיני.

העייפות והנגיף הכריעו אותי שוב. בין תקופות אפלות אני זוכר במעורפל מבזקים מהקרב נכנסים: "אותרו שני מוטונים משוריינים"…"סייברדיסק ורובוט תיקון הושמדו"…"טירונית ארליך נפגעה"…זהירות, ברזרקר!"…"עלי על גג המשאית, קרן"…"ארד חבש את עודד, הוא יהיה בסדר"…"עוד מוטון מימין!"…"עידו, איך הפציעה שלך?"…"קולות מצד ימין. ארגון הפעל מנועים ועלה לתצפית יחד עם קיטסומה"…"לנדסמן, לסגת, הוא רץ היישר אלייך!"…"ארררג, נפגעתי. חסלי אותו, קרן".

אחר כך התעוררתי במיטה, בפיג'מה. מעניין מי הפשיט אותי?! אבל הרגשתי יותר טוב, בייחוד שכאשר נפתחה הדלת והגיע הקפה יכולתי לשמוע קולות של חייזר העובר חקירה במתקן החקירות שלנו. אז לא הכל רע. מחר יום חדש, בסוף עוד נצליח.