עלילות המדור הטכניוני להגנה על כדור הארץ, חלק אחרון

9.10.15

והם בפנים. חללית האם של החייזרים חשוכה, ומלאה קולות מוזרים. נראה שפנים החללית מורכב מכמה מעברים בעלי קירות נמוכים, התלויhם אי שם מעל תחתית שאפשר רק לנחש, מחוץ לטווח המוגבל של האור. קמיל אומרת שהיא שומעת קולות של מישהו מדבר אליה.

החיילים יורדים לכיוון ימין, בגיבוי הדדי. מלבד קראם שנשאר למעלה בתצפית, החמישה נעמדים קרוב לדלת , ואז קמיל מפעילה את כח ההגנה הפסיוני שלה, וממש בזמן, כי כש Keren Landsman מתקדמת ותופסת מחסה מאחורי רהיט חייזרי באמצע חדר גדול היא נתקלת בשלושה אויבים – שני חרקרקים, וחרקרק-טלפת שנוא. היא מגיבה בזריקת רימון, שהורגת חרקרק אחד ופוצעת את הטלפת. ארד מצטרף אליה, יורה על הטלפת, אך מפספס. Ido Ouziel נצמד לצידה השני, ומרתק את החייזר הנאלח למקומו בצרור ארוך מהמקלע. קראם, שלא נהנה מהגנת הפסי של קמיל, נשאר מאחור, בתקווה מחוץ לטווח ההשתלטות.

בחילופי אש נוספים, החרקרק השני מושמד על ידי עידו וקרן מפספסת את החרק-לפת מטווח אפס מסיבה תמוהה. ארד תופס עליו זוית טובה יותר ומפצפץ אותו, אך הוא משאיר את עצמו חשוף לחלוטין לשני חרקרקים חדשים שצצו ממעמקי החללית.
שיט.
קמיל זורקת לעברו רימון עשן במטרה לעזור לו להתגונן, אך שני היצורים עדיין מצליחים לפגוע בו. אם זה לא היה מספיק, שני סייבר-דיסקים ושוליות התיקון שלהם מופיעים לפתע על מעברים גבוהים יותר, ששולטים על זירת הקרב.

ארד תופס מחסה וחובש את עצמו. קמיל מצטרפת אליו ומשתלטת על אחד החרקרקים. לנסדמן תופסת מחסה מן העבר השני, כאשר היא עלולה להיות מאוגפת על ידי הסייברדיסק השני. קראם נעמד בשט וריכוז, מכוון לסייברדיסק הקרוב, יורה ו…מפספס! בעצבים, הוא יורה מיד ירייה שנייה, ופוגע, כנראה בחלק חשוב, כי ניצוצות מתחילים לעוף מהרובוט. קרן משלימה את העבודה, והפיצוץ משמיד גם את רובוט התיקון. אבל איפה הסייברדיסק השני?

"הנה הוא", צועק Yiftach Benjamini כשהרובוט מופיע מאגף שמאל, מלווה מיד ב"אאאהה!" כשהוא נפגע ממטח ירי כבד. החרקרק העוין מחסל את חברו לשעבר באותו הזמן. קראם, ממקום עומדו, ללא מחסה, מכוון ויורה בסייבר-דיסק, ושוב פוגע נהדר. הפעם אבידע משלים את העבודה, אבל רובוט התיקון רחוק מדי מכדי להיכלל בפיצוץ. עוזיאל מתקדם, מכוון את המקלע אל החרקרק שנותר, ומורח את שאריותיו על המעקה שלידו. בנימיני הפצוע, בינתיים, משמיד את רובוט התיקון.

בזמן שקמיל חובשת את יפתח, ועוזיאל טוען את הנשק, מגיח לפתע רובוט תיקון נוסף, חומק מירייה של קרן, ומנסה לפגוע בעידו, אך ללא הצלחה, עידו משיב באש ומפוצץ אותו. בנקודה זו של רגיעה אני שם לב שחלק מהמשאבים המוגבלים של הצוות כבר הלכו – שתי ערכות עזרה ראשונה, רימון נפץ ורימון גז אחד. זה גם זמן טוב לטעינת כלי נשק, ומאפשר למרסייה לחזק שוב את מגן הפסי על החיילים האחרים. הפעם הצוות נע מן המסדרון הימני, התחתון, למסדרון האמצעי, המוגבה. זה אמנם עלול לגרור איגוף, אבל גם יתרון גובה זה חשוב.

במחשבה שנייה, אני מחליט לנסות תמרון קצת מסוכן – אני מפצל את הצוות. חולייה אחת תלך למטה מימין, ואחת תחפה מלמעלה. יפתח, קמיל וקראם מתחילים לנוע לעבר מסך\דלת שמולם, בעוד עידו, קרן ואבידע מתקדמים במעבר העליון. כשקרן מתקדמת, היא מבחינה בשני מרחפים הממתינים למטה לחולייה שנייה. קמיל שוב מזכירה שהיא שומעת קולות, ונראה לה שזה איזה יצור שמתאר את הדברים שעשה למיני חוצנים כדי להפוך אותם למה שהם – הפעם הוא מדבר על המרחפים.

יפתח מסתער דרך הדלת ומפתיע את המרחף שצמוד אליה, אבל הוא לא מספיק לירות בו, כי קמיל משתלטת לו על המוח! המרחף השני הוא משוריין, והוא בעמדה מצוינת לירות על כל מי שנכנס בדלת, רק שהוא לא מספיק, כי החיפוי של קרן מלמעלה עובד מצוין – היא מכריחה את החייזר לצאת מהמחסה שלו, מה שמותיר אותו באש צולבת מבנימיני, קראם וארד, אותה הוא לא שורד.

המרחף הנשלט נשלח לסייר קדימה באגף ימין, אבל לא רואה כלום. קרן, לעומתו, על השביל העליון, פוגשת שני מרחפים נוספים מולה, ומרחף שלישי משמאל למטה. את החייזר שקרוב לקרן מחסל קראם בירייה מדהימה ממקומו בעורף, לנסדמן מחסלת את המרחף שמשמאל, וכשהמרחף השלישי מנסה לזנק עליה, הוא מתפורר באש צולבת של שני המקלעים הכבדים.
החיוך שמתחיל לעלות על פני הצוות נמחק כאשר שלושה קריסלידים פשוט מופיעים ביניהם משום מקום – האם לחייזרים יש יכולת שיגור שלא ידענו עליהן? אם כן, מדוע הם לא השתמשו בהן עד עכשיו?

קריסליד אחד עומד פנים-אל-פנים מול יפתח, והשריון שלו עושה קליקים מפחידים. קמיל מורה למרחף לתקוף אותו, וזה לפחות פוצע אותו ומסיח את דעתו. הקריסליד השני עומד כמה מטרים מאחורי בנימיני, שזה נראה שוב יום רע להיות הוא, ואותו פוצע עלי באקדחו. מהקריסליד השלישי נראה שנתעלם בינתיים, כי ייקח לו זמן להגיע לעמדת תקיפה. עידו מתקדם על המעבר העילי, ומלמעלה מפצפץ את הקריסליד שמול יפתח, שבתורו מסתובב ופותח באש מטווח אפס על הקריסליד שמאחוריו, משאיר ממנו פיסות קטנות בלבד. נראה שמצבנו טוב, אבל מה יקרה כשהמרחף יחזור להיות עוין? אה, בזה מטפלת קמיל, כשהיא מפעילה סערת פסי שמשמידה את המרחף, ממש בזמן שאבידע וקרן מחסלים את הקריסליד הנותר, שאפילו לא הספיק להתקרב.

משום מה קמיל לא נראית שמחה. נראה שהקול החייזרי שמדבר אליה מאוד מרוצה מהכוח החדש הזה…הוא לא אמור לשמוח! הוא מלחשש משהו על כך ש"הניסוי סוף סוף הצליח". אבוי.

בינתיים, החבר'ה טוענים מחסניות ונחים מעט. ההתקדמות בשני מפלסים ממשיכה, כאשר עלי, קמיל ויפתח נעמדים לפני דלת סגורה במסדרון התחתון. קרן מתגנבת לתוך מה שנראה כמו חדר גנרטורים, תוך הפעלת ההסוואה שלה, ומגלה שני רזים. בעוד החייזר המלחשש אומר משהו על התאמה לחדירה סודית לפלנטה, עידו מסתער אל תוך החדר ושני הרזים פונים לברוח, אך לנדסמן מחסלת אחד מהם לפני שהשני נעלם אל תוך מסדרון חשוך…


אוקטובר 2015 – חללית האם- הסוף:

…הרזה הנבזה חזר לחדר השרתים משום מה וקרן איגפה אותו מימין וחיסלה אותו מטווח קרוב. תוך כדי תנועה היא איתרה רזה נוסף במסדרון שלפני הצוות השני, שגם דילג למחשכי הספינה, רק כדי לחזור ולירוק רעל על קרן, שהחלה משתעלת דם. ארד ועוזיאל התקרבו לגבות אותה בעוד שמרסייה התקדמה אל הרזה וחיסלה אותו במכת כוח מוחי שצלתה לו את הנוירונים.

בעוד שני הצוותים ממתינים שענני הרעל יתפזרו, טענו חלק מחברי הצוות את כלי הנשק שלהם ואבידע חבש את קרן. באומרו "צריך לאוורר את החללית הזו, אולי נעשה לה חור בקיר החיצוני?" קרן חייכה קלות למשמע הבדיחה הגרועה והנידה בראשה לעבר הפתח הבא, לידו כבר חכה עידו. שני הצוותים התכוננו להגחה מתוזמנת לחדרים בהמשך.

החולייה של קמיל נכנסה לחדר קטן, עם רמפה שעולה כלפי מעלה למשטח גדול, ולא ראתה דבר. כשקרן התקדמה אל המרפסת שמול הפתח, עם זאת, ההתקלות הייתה מפתיעה בגודלה: ארבעה מוטונים וברזרקר! קרן מיד נסוגה חזרה אל עבר הפתח הצר ואבידע השליך שם רימון עשן לשיפור ההגנה של שלושתם.

קראם נע לפינה הימנית הרחוקה של החדר, כאשר הוא, קמיל ובנימיני עדיין נסתרים מפני המוטונים באגף הימני. יפתח שיפר מיקום והתכונן לעצור מתקפה, אם תבוא. קמיל התגנבה חרש במעלה הרמפה, והשתלטה על אחד המוטונים של אגף ימין. מוטון מאגף שמאל נע בשביל השמאלי, הנמוך, וכך חשף את עצמו לאש מדויקת מצד הצוות במעבר העליון, ועוזיאל קצר אותו. קרן הפעילה את ההסוואה שלה וקפצה שוב למרפסת כדי לוודא את מיקומו של המוטון השמאלי הנותר. מכיוון שהיה לו מחסה טוב, היא ויתרה על הירי בו וחזרה לעמדה המוגנת יותר.

מסיבה מסתורית הברזרקר לא נע. אולי הוא לא רואה טוב? אולי הוא אכל ארוחה גדולה? המוטון הימני ירה בחברו הנשלט מטווח אפס ופצע אותו קשה. הוא מיד מצא את עצמו צורח ומדמם מהאף כשהתקפות פסי של קמיל וקראם מעכו את מוחו הזר. תחת הדרכתה של קמיל, המוטון הנשלט אץ לאגף את הברזרקר וירה בו מטווח קצר, לא לפני שמטח פלזמה מהמוטון באגף השמאלי פספס אותו כחוט השערה. זה היה הסימן לצוות שנמצא למעלה, והוא הסתער פנימה. עידו התחיל לרסס בכיוון המוטון המוסתר, וכשירי נוסף מצד לנדסמן הבריח אותו ממחבואו, ניצל אבידע את הבריחה כדי לתקוע אותו מאחור.

באגף ימין, בינתיים, ניצל בנימיני את הבלגן בין כוחות החייזרים כדי לפמפם פלזמה רותחת לתוך הברזרקר. אפילו *זה* לא הרג אותו. התפלץ הסתובב והחל לרוץ לכיוון יפתח, כל 300 הקילוגרמים של בשר, שריון, וכלי נשק חדים עטים על המקלען. יפתח נכנס לפניקה, וידו נלפתה סביב ידית האחיזה של המקלע, מועכת את ההדק ומשחררת אנרגיה עצומה – היישר לתוך חזהו של החייזר המאיים. זה *כן* הרג אותו…וסערת הפסי של קמיל הרגה מיד את המוטון הנשלט. שוב כמה שניות של מנוחה לצוות. זמן לשתות שלוק מים, לטעון כלי נשק, ולהתעלם מהעובדה שהם נמצאים בחללית ענק מלאת חייזרים ושהסיכויים שיחזרו הביתה קלושים.

לאחר דקה של התרעננות, השישייה תופסת מקום. מסתמן שבשני האגפים יש מעברים צרים ופתוחים, הנמוכים מהרחבה עליה היה הקרב האחרון. ובמרכז? מרכז יש רחבה גדולה מאוד, נמוכה אף יותר, ובה, מבחין עלי בהביטו מהקצה, *שני* סקטופודים. אאוץ'. קראם יורה על הקדמי ביניהם קצת באקדחו, ובתגובה סופג יריות משני תותחי הלייזר האדירים, מה שכמעט וצולה אותו בחיים. הוא נסוג לאחור, כשירי מפוזר של הסקטופוד מפספס אותו אך במעט. הנסיגה, מסתבר, מצילה את חייו, כאשר הרובוט המשמיד שב ומפעיל את הנשק הכבד שלו על המקום בו עמד אך לפני רגעים ספורים. בזמן שקמיל חובשת את קראם, אחד הסקטופודים מתקדם, וחוטף ירי מכיוון קרן, עידו ויפתח. שני הראשונים מפספסים, אבל יפתח גורם לרובוט נזק כבד…אבל עכשיו הוא יודע איפה הם נמצאים.

האם להישאר בבטיחות היחסית של המרפסת? האם כדאי לנסות ולאגף דרך השבילים המקיפים? איך אמנע מלאבד אנשים?

קמיל, קראם ויפתח יורדים למעבר הימני, ואילו עידו, קרן ואבידע פונים אל השמאלי. עידו נע, רואה את המכונה המאיימת פונה אליו, ומסתתר מאחורי עמוד גדול כדי לטעון את נשקו. סקטופוד אחד נע לפנים, וחוטף אש לא אפקטיבית מצד אבידע וקמיל בשני האגפים. בתגובה, תותח הלייזר שלו שוב פוער את לועו הרותח, שפוגע קשה בקראם ומפורר בערך כל מה שנמצא סביבו. קראם, בתורו מצליח להדק את אחיזתו ברובה הצלפים, לנשום עמוק למרות הכוויות, ולפוצץ את האויב בפגיעה מדויקת היישר ב-משהו-חשוב-כלשהו.

קמיל משתמשת בערכת הרפואה האחרונה שלה על קראם. בנימיני מתקדם לאגף מימין, עוזיאל משמאל. ובתיאום שעבד כל כך טוב קודם, עידו מתחיל בלרתק את הרובוט אליו. קרן יורה ברגליו, וכורמת לו לנוע ממקומו, מה שמייצר לעידו הזדמנות למכת אש שמפילה את הקולוסוס המתכתי. באותה נקודה קמיל שוב מדווחת על לחשושים באוזניה, והבזקים סגולים, מוכרים עתה, אומרים ששני חייזרים נוספים השתגרו לקצה המרוחק של האולם. לפי סוגי החייזרים שראינו עד כה, אני מנחש שאלה טלפתים חזקים – "אתריאלים" – מה שאומר שעכשיו צריך *מאוד* להיזהר שלא ישתלטו לי על הצוות.

אך לא, נראה שאלה "רק" מוטונים משוריינים. כשאחד נע למרכז האולם ויורה לעבר אבידע, קראם מגיב בירי מדויק שמשאיר את המוטון צולע באטיות ואבידע גומר את העבודה. כשאבידע ועידו טוענים את כלי הנשק שלהם קרן מזנקת למטה את רצפת האולם. קמיל וקראם מחפים אליה בלמעלה. התנועה של קרן מושכת את המוטון השני כאשר שני המחפים שלנו מפרקים אותו לחתיכות מפוחמות.

ההתקדמות נמשכת. קרן מנצלת בעין "צינורות אור" בטכנולוגיה חייזרית כדי לעלות בחזרה לנתיב השמאלי, ומתקדמת כשעוזיאל וארד מאחוריה. את המאמץ הימני מובילה קמיל, כשהשניים האחרים בעקבותיה. לאחר כמה עשרות מטרים שני המסלולים מתאחדים לכדי פלטפורמה מוגבהת לפני דלת. האם זהו החדר האחרון? האם כל מסעם בחללית היה כדי להגיע לכאן? מה מצפה מעבר לדלת הזו, שנראית כמו כל הדלתות האחרות ועם זאת כה מאיימת?

קראם, קרן וקמיל השתופפו מאחורי בריקדה חוצנית אל מול הדלת. בינימיני ועוזיאל משני האגפים, ואבידע קצת מאחור. לאחר התייעצויות הוחלט שקרן תפעיל את ההסוואה שלה ותכנס לחקור. קרן התקדמה באטיות, עברה את המפתן בכמה מטרים, ולפתע, היא יכלה לראות את הים! שם, למטה, מרחק מאות מטרים, נצנץ האוקיינוס האטלנטי בשלווה, כאילו כאן בשמיים לא נלחמים בני האדם על עצם קיומם. קרן דיווחה לאחור שהמרחב אליו נכנס מלא רמפות גבוהות משני הצדדים, ואזור נמוך באמצע, עם על מיני נתיבי התקדמות. קמיל הפעילה את מגן הפסי שלה, ושאר הצוות החל מתקדם.

בזהירות רבה ובשקט מקסימלי הם עברו את צוואר הבקבוק של הדלת. בדילוגים לסירוגין הם נעו פנימה לתוך החדר, ושמאלה, שמאלה ולמעלה לאורך הקירות, כדי שלא ייתקלו באויבים משני הצדדים. למעלה וקדימה- ובינתיים הכל ריק. הכל שקט. הם החלו מקיפים את החדר לאורך השביל השמאלי. נהנים מהתזכורת הכחולה למטה על מה הם נלחמים.

ואז הוא הגיח: אתריאלי – שולט מחשבות מרושע, שפתח במעין נאום טלפתי על ניסיונותיהם של החייזרים לרומם מינים שונים בגלקסיה. הצוות המאומן לא ממש נתן לו לדבר, וטיל רפאל"י של עידו קטע את דבריו. אש מרוכזת של קראם ואבידע נורתה לכיוונו, אבל הוא פשוט נעלם. בינתיים שוגר מוטון משוריין למרכז החדר, ואתריאלי נוסף הגיח מהצד השני. או שמא זה אותו אחד? קרן פצעה אותו בהתקרבו, אבל זה לא מנע ממנו להפעיל את כוחותיו ולהשתלט- על עוזיאל. עידו, שנשא נשק כבד. עידו, שעמד מאחורי שאר הצוות ואיגף את כולם. עידו, שפיקד על הצוות מהמשימה הראשונה!

קרן התקדמה בכדי לירות שוב בטלפת, וגילתה שמולה עוד טלפת נוסף ושני מוטונים משוריינים. עם עידו הנשלט, זה חמישה כנגד חמישה!

קמיל התקדמה, והפעילה את שדה הפסי שלה. השדה הרג מוטון אחד, ופצע שוב את האתריאלי. לא מספיק. יפתח התקדם, אבל לא הצליח למצוא זווית ירי על האויב. קראם הצליח לאתר רק את האתריאלי השני, והצליח לפצוע אותו בירייה ראשונה. ירייה שנייה נחסמה על ידי שדה כוח מוזר. הצוות עוד זוכר שהיצור הזה יכול לשגר חזרה אש שנורית לעברו…מה יהיה?

קרן, שחזרה להיות מוסווית, הרימה ראשה מעל למחסה בו שהתה, כיוונה, ירתה, והצליחה לחורר את האתריאלי ששלט בעידו. יש! נשמתי שוב, לאחר שמסתבר שעצרתי את נשימתי. עדיין נותרו אתריאלי אחד ומוטון משוריין. המוטון ירה ופגע בעידו, שצעק בתערובת של כעס וכאב, אבל זה היה קטן על הצעקה שלי כאשר האתריאלי התרכז, התרכז…והשתלט בדרכיו הנלוזות על לנדסמן! חיילת המפתח של הצוות!

תוך שרצף הקללות והנאצות שלי זורם להם לאוזניים דרך מכשירי הקשר, הצליחו קראם ואבידע לפצוע את האתריאלי. ואז – או אז קמיל פלחה את ליבו השחור וגלימתו האדומה של החוצן בברק פלזמה לוהט, ושלחה את שאריותיו מטה אל הים. הרעידות שהחלו מיד עם מותו של מי שכנראה היה מפקד החללית החלו מפרקות דברים מסביב. חלקים החלו נופלים לים, כולל המוטון האחרון. הצוות האמיץ החל לברוח החוצה, כשהאנשים חשים חדוות ניצחון מהולה בבהלה, כאשר קמיל הודיעה להם שהיא צריכה להישאר: "מישהו צריך להעיף מפה את הגרוטאה הזו לפני שהליבה שלה תקרוס לכדי חור שחור" היא אמרה בנונשלנטיות מעושה.

זו הייתה הפעם האחרונה שמישהו ראה אותה, אבל חמשת החיילים האחרים הצליחו לצאת ולחזור לבסיס. החללית הענקית תושמד. החייזרים מוגרו. ניצחון!