עלילות המדור הטכניוני להגנה על כדור הארץ, חלק 4

technionמה זאת אומרת "יוהנסבורג"? לא ניו-יורק?
מה, איזו ילדה במרכז המודיעין התבלבלה? זו אחות של הטמבל מהשלישות שרשם בשבצ"ק את ארגון למרות שהוא עם מרפק שבור במקום את יוהס?
נו באמת.
טוב, שישים לב שהצלחנו להציל 17 מ-18 האזרחים בהתקפה.
כן, אחד רוטש לפני שהגענו אליו.
לא, אף אחד לא נפצע, אבל היו כמה רגעים מפחידים כשהמרוטש פתאום קם על רגליו והתחיל לנוע בתנועות זומביות טיפוסיות לעבר יוהס. מזל שבוכריס ירה בו מטווח אפס עם המקלע, את יודעת כמה נזק הדבר הזה ספג לפני שנפל?
כן!
אני בטוח ש Keren Landsman הייתה רוצה להיות שם. לא נורא, בפעם הבא.
טוב, אמא, לילה טוב גם לך.
כן, כן, אני לובש את הסוודר שסרגת לי עם הסמל של "אין כניסה לחייזרים".


חייזרים אוהבים לחטוף אנשים. אני לא יודע עדיין מודע, אבל זה ככה. מזל שיש לנו צוות מובחר שמקשה עליהם את החיים. אבל מה עושים כשיש שלוש חטיפות במקומות שונים בעולם ורק צוות אחד? איך בוחרים על מי להגן. מצד אחד, הצלחה בבנין תביא לי ארבעה מהנדסים חדשים, אל תשאלו מאיזו אוניברסיטה- ואני ממש צריך מהנדסים בכדי לייצר איזה מפתח חייזרי לבסיס האויב.
מצד שני, הצלחה ביפן תעזור לי לגייס צלף מנוסה, להחליף את לוי האגדי. מצד שלישי הצלחה באנגליה תנפיק לי 200 מצלצלים – ואני ממש במחסור של כסף עכשיו…

טוב, נטיל מטבע בן שלושה צדדים. יצא יפן. Big in Japan!
הצוות חודר לתחנה של הרכבת התחתית. האם להתקדם לאורך הרציף או לחצות את הפסים? אני שולח את ארד לרחרח, ואכן שני מרחפים קופצים לעברו. חטואל, כץ ו Yuval Carmel מגבים אותו ומצליחים לפנצ'ר אותם, לא לפני שיובל נפגע.
מזל שארד הוא חובש. לנדסמן, שבילתה יותר מדי זמן רגוע בבסיס הולכת בתוך קרון הרכבת הנטושה, ומתחילה לחטוף אש משני חרקרקים על הפסים. חטואל מרסס לעברם, אך בעיקר מוריד צבע מקירות הקרון. ירי מדוייק יותר מכיוון הצלף הטרי כרמל מחסל אחד, ובינתיים עוזיאל מאגף מימין על הפסים.
לפתע שני מרחפים נוספים מקפצים במהירות במעלה קרונות הרכבת לעבר הצוות, וכל ה- Overwatch בעולם לא מספיק כדי להוריד אותם כשיובל, אריאל ואבידע כולם מחטיאים.
הצוות ממשיך לחתור למגע, ונשקי הלייזר החדשים מוכיחים את עצמם. שתי גופות חרוכות מאוחר יותר, כץ וארד ממשיכים להתקדם לארוך הרציף, עוזיאל לאורך הפסים, ושאר הצוות בתוך הרכבת.
לפתע לנדסמן רואה עוד שני חרקרקים מצידם הרחוק של הפסים., אבל בנקודה הזו ששה נגד שניים זה לא בדיוק כוחות, והם מחוסלים לפני שהם מצליחים לפגוע במישהו. המשימה הסתיימה בהצלחה.

אריאל מקודם לסרן, אריק ואבידע לדרגת סמל, ומקלים את הכינויים "טרמפ" ו"מחסום" בהתאמה, ויובל הפצוע נהיה רב"ט. רק לנסדמן שלא מצליחה לפגוע בשום דבר, נשארת דרגה. נראה לי שהיא כועסת.


22 במאי, 2015:

הימים עוברים, והמלחמה נמשכת. הפניקה ברחבי העולם מתגברת, ולי פשוט אין די לוויינים ותקציב כדי לכסות את כל הכדור. לפני כמה ימים שלחנו מטוס כדי ליירט עב"מ גדול במיוחד, אבל בסוף רק איבדנו את המטוס והטייס. זה לא שאין התקדמות – חוקרי הטכניון עושים לילות כימים וכבר הצליחו לפתח לנו שריונות טובים יותר, הסבו נשקי פלזמה של החייזרים לשימושנו (כל עוד אנחנו מוצאים כאלה בשדה) ואתמול אפילו התחילו ניסויים במקלעי לייזר כבדים. הבעיה ממשיכה להיות תקציבית בעיקר. כל כך הרבה דברים שצריך, ואין מספיק כסף.
גילינו בסיס חייזרי במעמקי אזרבייג'אן, אבל במשך שבועיים לא היו לנו מספיק סגסוגות חייזרים מתקדמות בכדי לייצר את המפתח שיאפשר לפתוח דלתות בתוכו, אז אני דוחה את הפלישה אליו. באותם שבועיים הספקנו כבר להציל איזה חבר של מישהו מהמועצה העליונה (כן, הנפוטיזם לא נעלם) ולמנוע חטיפה נוספת. לין, הצלף היפני שלנו, ממשיך להחטיא במשימות, וזה מתסכל בצורה מטורפת. עכשיו הצוות בדרך חזרה מאתר נחיתת עב"מ, ולשם שלחתי את יובל כרמל במקומו. הוא אמנם רק רב"ט, אבל הוא לפחות מדבר שפה שאני מבין היטב.

לפחות משימת העב"מ הסתיימה היטב: רס"ן Ido Ouziel ורס"ן Ariel Katz הובילו את האנשים אל העב"מ, שהיה שורץ חייזרים, באופן לא מפתיע. כבר בהתקרבות הראשונית הם נתקלו בשלושה מוטונים – יצורים שרירים וקשוחים, ומאוד מסוכנים. למשלי בין מטולי הטילים ונשקי הלייזר והפלזמה שיש לצוות עכשיו, כולם חוסלו. הייתה נקודה די מלחיצה בה כץ מצא את עצמו מוקף בשלושה מרחפים ליד הכניסה לחללית: הסתערויות קדימה הן דבר מסוכן. העובדה שהשכלתי לא לפזר את הצוות הצילה אותו, וכן השימוש הנהדר שהוא עושה בשוקר החשמלי – הוא השיג את המרחף הראשון שלנו ככה, והחבר'ה האחרים סיימו את העבודה. בתוך החללית תפסנו עוד מרחף, וחיסלנו איש-גביש שכזה. Uri Juhasz, ארד, Keren Landsman ו Yiftach Benjamini, כולם קודמו בדרגה. נראה שאני צריך להביא עוד כמה טירונים, למלא את השורות.


26 במאי 2015:

הרוג שני ליחידה. בעת משימת חילוץ של צלף מומחה במצרים, סמל אריק חטואל נפצע, והמחסה מאחוריו התחבא רוסק. בשיקול דעת רגעי, הוריתי לו לסגת מאחורי מחסה, במקום לדאוג שארד החובש יגיע אליו, ומרחף שחיכה לכף ניצל את ההזדמנות וחרך אותו למוות. העובדה שחמישה מרחפים, שלושה מוטונים ושני רזים חוסלו לא מעבירה את הטעם הרע בפה.

הפניקה בעולם גואה, וייקח עוד כשבוע עד שהלווינים החדשים יתחילו לפעול. האם זה הזמן לפלוש לבסיס החייזרים? נראה שאין סיבה לדחות את זה יותר.


30 במאי 2015: אל לב המאפליה:

סרן קראם, הצלף החדש שלנו, צויד בגרסת לייזר לנשק האהוב עליו, כמו Ido Ouziel ו Yiftach Benjamini והמקלעים שלהם. בנוסף לשלושתם Ariel Katz, אבידע ארד ו Keren Landsman נכנסים ללוע הארי – בסיס החייזרים.
מהרגע הראשון זה מלחיץ- יש שני כיוונים להתקדם אליהם- איך בוחרים? מי יגן על העורף? אנשי הצוות מדלגים לסירוגין, ותמיד שומרים על תצפית. מפינה אחת לשנייה, מעל מכשור מוזר כזה או אחר, בשקט ובזהירות. ואז- קולות!

הקולות בוקעים מאחורי דלת. לעזאזל עם הדלתות האלה, מסתירות את מה שיש מאחוריהן. כץ מסתער דרך דלת, ולא רואה אויבים בצד שני, ארד וקראם אחריו. בנימיני ולנדסמן בעורף. עוזיאל עולה שמאלה לנקודת תצפית, שם סוף סוף הוא מבחין באויב- שני רזים. הוא מפעיל רתק, ואז לנדסמן מחסלת אחד. השני מחטיא אותה, והיא מחסלת עוד אחד. כל הכבוד, קרן.

ממשיכים קדימה בזהירות. במרכז המסדרון עומד עמוד זוהר- מעין סוללה חייזרית עצומה. צריך להזהר, הדברים האלה עלולים להתפוץ וזה לא מקום טוב לעמוד בקרב יריות. לנדסמן שעברה לחזית מאתרת עוד שני רזים על פלטפורמה סמוכה. כץ מאחורי מחסה מימינה, וקראם צמוד אליו. בינם לבין האויב גרם מדרגות יורד, כמה מטרים של אולם גדול וגרם מדרגות עולה. החייזרים מתחילים לירות – אחד פוגע בקרן והשני מפיץ עננת רעל סביב כץ וקראם, שמתחילים להשתנק. אני מסיג את לנדסמן אחורה לכיוון ארד החובש, וקראם מתקדם כדי לירות. הוא וכץ מחסלים אחד הרזים והשני נסוג לאחור. מעודד, קראם מתקדם עוד צעד ו…שיט, שלושה מרחפים בשעה אחת-עשרה! קראם נמצא כרגע בחוד, רחוק כמה מטרים משאר הצוות, ושלושת החייזרים מרססים אותו במטחי פלזמה. הוא נופל לרצפה, פאק!

אבל רגע, הוא לא מת, רק גוסס! אם ארד יצליח להגיע אליו בשניות הקרובות, הוא יוכל להציל אותו. כץ מצליח לחסל מרחף אחד. עוזיאל רץ לתפוס עמדה לידו. לנדסמן מתקדמת, ותופסת עמדה בין החייזרים לצלף. ארד מתחיל תנועה למטה לכיוון חברו המדמם ובנימיני מגבה אותו. יריות לייזר וריח פלזמה ממלאים את החלל לכמה שניות סוערות, שלאחריהן שלושת המרחפים מתים ויפתח פצוע קלות…וקראם שוב על הרגליים! פיו, מזל ש-אהה! שני מרחפים נוספים קופצים מהפלטפורמה העליונה משמאל! בנימיני חשוף לאש שלהם! עוזיאל המתורגל היטב מפעיל רתק על החשוף מביניהם, ויחד עם קראם וכץ שנים מרוסקים במהירות שיא. באמת צריך להזהר עם זה שבנימיני ככה חשוף מאגף שמאל.

קרן מתקדמת טיפה הלאה ו-מה זה? שני רובוטים שחורים מעופפים על המדרגות מימין? והחייזר הרזה מקודם? טוב, הם לא נראים מפחידים. ארד וכץ מתקדמים למטה. בנימיני מתקדם מעט קדימה ושמאלה כדי לתפוס מחסה מוצלח יותר ולאגף אותם כאשר – אל אלוהים! קריסלידים??? הדברים העכבישיים האלה שהופכים אנשים לזומבים ויש להם שריון מטורף? שלושה? וכולם אצים לעבר בנימיני? אהההההה!

אוקי, אוקי, להרגע, אולי עוד נצא מזה. הקריסליד הראשון מגיע ליפתח ומשסף אותו עם הטפרים שלו – חצי מהחיים של בנימיני נעלמו כלא היו למרות השריון החדש והכל…ועכשיו שניים נוספים רצים אליו! אהההההה! יפתח נסוג מעט לאחור ויורה בקריסליד אחד מטווח קצר, פוגע בו לא רע, אבל לא מוריד אותו. מה עכשיו? תודה לאלוהי הטכנולוגיה על כלי נשק כבדים – עוזיאל מכוון טיל מהמרפסת הקטנה עליה הוא עומד ומגיע לאמצע קבוצת הקריסלידים בקצה הטווח שלו. האם הוא יפגע?….כן!

פיצוץ מרעיד את ההיכל כשראש הנפת של הטיל פוגע במרכז הקבוצה הצפופה ונמנע כשערה מלפגוע ביפתח, שרואה את חייו חולפים אל מול פניו. הקריסליד הפצוע מתפורר, אבל שני האחרים עדיין עומדים, אם כי קצת שבורים ומפוחמים. שני קריסלידים זה יותר ממה שהוא יכול להתמודד איתו, ובכלל תיכף יהיה תורם לתקוף. מי בטווח? מי יכול לעזור? ארד יורה – ומחטיא.. אל אלוהים, בנימיני אבוד…אבל…אבל, אולי לקראם יש רימון? יש, אבל הוא מחוץ לטווח, ובכלל הרימונים שלנו לא מספיק חזקים אפילו בשביל להרוג קריסליד פתוע…אבל רגע! הו! הוהוהו! כן!!

קרן השובבה תבעה בעלות על קימון פלזמה חייזרי לפני כמה משימות, והיא בדיוק במקום כדי להשתמש בו. אה הה! שני הקריסלידים המפחידים מביטים ברצפה בחשדנות בזמן שחפץ קטן, מעוגל ונושא הכיתוב "Made in Tau Ceti" מקרקש תחתיהם, שנייה לפני שהוא מרים אותם באוויר ומפרק אותם לגורמים. הראינו לכם מה זה! אני תכף בוכה…אה, כן, יש גם רובוטים וכאלה באגף השני… כץ וקראם מחסלים שני אויבים בקלות, והשלישי נסוג. אווה מרייה!

רועדים מאדרנלין החברה מתכנסים לאגף שמאל. קראם מחסל את הרזה שברח, וארד מרפא את בנימיני למצב בינוני. שקט. רוב החיילים ממשיכים להתקדם בגלריה השמאלית כשאריאל וקרן בחוד ועוזיאל נשאר למטה במרכז האולם. עוד מטר, עוד שניים, עוד שלושה ואז: שני מוטונים בגלריה -קרוב מדי! לנדסמן יורה ומחטיאה. ארד יורה, ומחטיא. בנימיני יורה, מחטיא ומחרב ללנדסמן את המחסה מאחוריו התחבאה! שיט! יותר ועוזיאל מפעיל על המוטון הקרוב-להדאיג לקרן רתק לכיסוי. וכץ…כץ יורה על המוטון כך שהוא יצא מהמחסה שלו- היישר לתוך מטר קרני הלייזר של עידו. אה-הה! מוטון אחד מחוסל. קראם פוגע בשני, והוא נסוג…אבל לא מספיק רחוק ולנסמן מחסלת אותו ביריית פלזמה יחידה.

פיו, האולם הזה נקי. חיתוך מצב: קרן פצועה, קראם ויפתח פצועים קשה. נשאר לנו טיל אחד וערכת עזרה ראשונה אחת. ועוד לא ברור כמה מהבסיס לפנינו. אמור להיות שם איזה מפקד שביקשו מאיתנו ללכוד…חייבים להמשיך.