עלילות המדור הטכניוני להגנה על כדור הארץ, חלק 6

technion

18 ביולי 2015:

מה יהיה עם הסגסוגות המחורבנות?? חוסר בסגסוגות פוגע בכל המבצע הזה. החוקרים חסרי מעש, המהנדסים מובטלים, ואין לנו יכולת להפיל את העב"מ הענקי שגילינו כשהפעלנו את תחנת הממסר בגלל חוסר בסגסוגות! אני לא יכול לבנות את מעבדת מחקר לכוחות המוח, לא יכול לבנות שריונות טובים יותר לחיילים, הכל בגלל הסגסוגות! אוף!

נקודת האור היחידה היא שהסטודנטים והמרצים בהנדסת מכונות הצליחו לבנות את "תחליף החייל המכאני" שלהם. גם הנקודה הזו קצת כבתה כשהמכונה פוצצה במשימתה הראשונה, אבל כמו שאמא שלי תמיד אמרה, "זה רק כסף". דווקא המצב הפיננסי של המאמץ המלחמתי משתפר, כי יש יותר לוויינים בשמיים, והמדינות אסירות התודה עליהן הם משגיחים משלמות יפה…אבל הן לא משלמות בסגסוגות.
המשימה בה איבדנו את "רעם-1", הרובוט שלנו, הייתה מרובת מוטונים ומעוטת אירועים חדשים, מלבד פציעה נוספת לכץ, שלא יוכל עכשיו לצאת למשימת הצלת אזרחים בכלכותה. אני אשלח את Ido Ouziel, ארד, Yiftach Benjamini, Keren Landsman, Yuval Carmel ובחור חדש….אחד Eran Aviram. אני לא בטוח שהוא יוצא הטכניון, הוא נראה לי קצת יותר מדי "הומניסטי", אבל הוא פה, נלהב, וטוען שיש לו ידע על חייזרים ומפלצות, אז שיהיה. הוא גם היחיד שנשאר בקבוצה שיכול לתפעל רובי פלזמה עכשיו ש Oded Argon החליט להיות מקלען ו Uri Juhasz נהרג. מקסימום הוא ישאר בכלכותה, ד' אמות באדמה.

בכלכותה, הצוות מונחת על גשר גדול, מרוצף במכוניות נטושות. לשמע צרחה של אזרח, אני מריץ את ארד ולנסמן קדימה, רק כדי להיתקל בחייזר ענקי, משוריין שגורם למוטון שלידו להיראות כמו ילד אנמי שלא אכל שבוע. החייזר מתקרב במהירות, כרמל יורה עליו, פוגע, והחייזר מתחיל לרוץ לעברו כמו טנק זועם, כשהוא לא מסתכל בכלל על קרן ואבידע שעל פניהם הוא חלף. בגלל שכרגע הצוות יצא מהמטוס, כולו מרוכז יחד- היישר מול היצור. חוסר האכפתיות של ה"טנק" הזה מתפיסת מחסה משחקת לידינו – היא מאפשרת לבנימיני ועוזיאל לירות בו מטווח קרוב- אבל הוא עדיין לא מת! או-אז ארד, שנמצא כעת מאחורי היצור, מכוון את רובה הפלזמה שלו, ומפצפץ אותו. ההתקפה המהירה של הזוועתון, והעובדה שלנדסמן נושאת השוקר יצאה לסייר קדימה, מנעה מאיתנו לתפוס אותו בחיים.

צרחות נוספות, ומספר האזרחים החיים שעל הגשר הולך ומתמעט, כשאת חלקם אנו מפנים למטוס וחלקם נרצחים בידי הפולשים מהחלל. אבירם יורה על המוטון וכשהאחרון מתחיל לשאוג, הוא נבהל ורץ לתפוס מחסה…ככה זה טירונים. כרמל מחסל את המוטון, ושוב נשמעות צרחות מרוחקות. לנדסמן עדיין בחוד, מסיירת, והיא מאתרת שלישיית קריסלידים. בעבר מראה כזה היה מפחיד אותה, אבל אחרי המפלצתון האדיר של לפני כמה דקות, היא רק מזיעה קצת, ומודיעה על מיקומם לשאר הצוות. אני מקווה שהיא תשרוד, כי החבר'ה האחרים קצת רחוקים.
מסתבר שלא הייתי צריך לדאוג – הקריסלידים החייתיים עומדים קרוב אחד לשני, וכרמל זורק רימון פלזמה שפוצע את כולם קשה. הם לא מספיקים להתאושש, ועוזיאל מגלגל רימון נוסף בדיוק לאותה נקודה – היו שלום, קריסלידים. לצערי גם קרן וגם עידו נפגעים כשמכונית בוערת מתפוצצת קרוב אליהם – עניין חמור של חוסר תשומת לב. טוב שארד חובש מדופלם.

ממשיכים קדימה בשקט יחסי: ארבעה אזרחים נוספים חולצו לאחור ללא הפרעה מחלק של הגשר שקרס והיה מתחת לאזור ממנו החיילים באו. כרמל נשאר יותר למעלה ומאחור כדי לחפות כששאר הקבוצה מתפזרת למטה. לנדסמן מתחילה לטפס מצידן השני של ההריסות כאשר מולה התגלו שני מוטונים וגם עוד משוריין אחד, כמו קודם. היא מבצעת נסיגה טקטית זריזה בחזרה למטה. הענק המשוריין רץ אליה, כשיריות מצד אבירם וכרמל חולפות בלי לפגוע בו. בנימיני שוב מנצל את ההסתערות הפזיזה ופוצע אותו. גם עוזיאל ולנדסמן יורים בחייזר המתרוצץ ופוגעים בו. קיוויתי שעוד פגיעה אחת והוא יהיה בשל ללכידה, אבל זה לא עובד, כשירייה מצד ארד פוגעת בשריון הצוואר שלו ומעיפה לו את הראש.

שני המוטונים ניצלו את הבלאגן שהתפתח בגלל ההסתערות ונכנסו גם הם לקרב, אולם הם טעו בחישוב והתקרבו יותר מדי, וכך עוזיאל ובנימיני שרפו אותם כליל בפרצי מקלע לייזר מטווח קרוב.

המשימה הושלמה: כחצי מהאזרחים ניצלו וכל החייזרים ז"ל. עוזיאל נפצע קל, לנדסמן וארד יקבלו דרגת סא"ל על הצטיינותם. אבירם יקודם לטוראי. ואיפה נמצא סגסוגות?


20 ביולי בשנת 2015 לספירתם:

Roey Tzezana קפץ על ההזדמנות לנצח חייזר חדש. רואים שהוא היה משועמם. לענק המסתער הוא קורא "ברזרקר" על שם הלוחמים הנורדיים שהוא משום מה מחבב כל כך. העברתי את Yehuda Halfon למעבדה אחרת, כי ההקאות התחילו להפריע, אז הוא הצליח לפתח רעיון למזרק חומרים ממריצים לתת לחיילים…רק שגם זה מצריך סגסוגות. חיבור הלוויינים למרכז התמסורת עלה על אתר נחיתה של עב"מ, ואפילו הצלחנו לפענח אילו סוגי חייזרים יש בחללית שנחתה! לצערי הרשימה היא: מוטונים, מרחפים, טלפתים, בזרקרים…ומשהו שנקרא "סייברדיסק". אני לא יודע מה זה, אבל זה בטח לא משהו טוב. מכיוון ש Ido Ouziel פצוע, אני שולח למשימה את Yiftach Benjamini, Ariel Katz, Keren Landsman, אבידע ארד, Yuval Carmel ו Eran Aviram שלמרבה המזל החליט להצטרף לארד בצוות הסיוע.
הכח נחת בשדה שומם, והתחיל תנועה לעבר החללית, שמשום מה הייתה מוקפת בתפזורת של מה שנראה כמו ארונות קבורה חייזריים.

החיילים התחילו לאגף מימין, בזהירות רבה. יותר ויותר קרוב לחללית. לפתע נשמעו קולות מתוך החללית, וברזרקר ושני מוטונים הבחינו בנוכחות הכוחות. כרמל ירה לעבר הברזרקר, בתקווה לפתות אותו להסתער. זה עבד היטב. שלושה מהחיילים פגעו במסתער בדרכו, והוא נפצע קשה. קיוויתי לחכות שיתקרב עוד קצת ולשלוח את כץ עם השוקר כדי לאסוף אותו. מאחוריו הסתתר מוטון אחד, והשני לא נראה לעין. עוזיאל פתח באש לעבר המוטון ופצע אותו. כץ ירה לעברו במטרה להוציאו מהמחסה שלו, ולנסדמן שהייתה בהיכון, חיסלה את החייזר הרץ. הברזרקר המשיך להסתער, כפי שצפיתי. מה שלא צפיתי הוא שהוא יחשוף את עצמו בפני אבירם, שניצל את ההזדמנות וירה בו למוות. נו, הלכה התכנית.

מה שאפילו פחות צפיתי הוא שלפתע יגיח המוטון השני פשוט משום מקום, יספוג ירייה מארד שהיה בהיכון, אבל יעמוד פנים אל פנים מול כרמל, שעמד די מרוחק מהאויבים ופשוט ישמיד אותו. בלי הכנה, בלי אזהרה, ירייה אחת מטווח קרוב חיסלה את הצלף של הצוות. בנימיני אמנם הרג את המוטון, אבל עכשיו החולייה בהרכב חסר, ועוד לא נכנסה לחללית!

כועסים ועצבניים המשיכו חמשת הנותרים להקיף את החללית מימין, כשלפתע נתקלו בשלושה חייזרים – שני רובוטים קטנים ואיזה סוג של עב"מ קטן מרחף ומשוריין. כנראה זה ה"סייברדיסק"! קרן, שהייתה קצת חשופה מלפנים קיבלה תמיכה בדמות רימון עשן מארד, ואריאל הספיק לחסל אחד הרובוטים הקטנים. בנימיני הפעיל רתק על הדסקה המעופפת, בעת שלנדסמן תפסה מחסה ופגעה בה. ואז קרה משהו מוזר- הדסקה שינתה צורה למעין עקרב מתכת והשליכה רימון לעבר החיילים – בנימיני וכץ נפצעו באורח בינוני. אז החלטתי לשלוח את קרן לשתק את היצור, אבל נראה היה שזה לא יעבוד – אז היא פשוט ירתה וחיסלה אותו- והוא התפוצץ בכוח עז. מזל שהיא הייתה מרוחקת ממנו.

הצוות עצר לרגע, להחליף מחסניות ולאפשר לארד לחבוש את שני הפצועים, והרובוט הקטן השני ניסה להתקרב וחטף מטח פלזמה לחיישנים – והתפוצץ. כנראה שחייזרים לחקירה לא יהיו לנו היום. החמישייה המשיכה לאורך קיר החללית הענקית, ומצאה סולם שמוביל למעלה. בשקט ובזהירות הצוות עלה על גג העב"מ. הגג היה ריק, אבל קולות שונים נשמעו מכיוון אחד, ואז מכיוון שני. אבירם התקרב לברר וראה שלושה מוטונים למטה, במקום בו לפני כמה דקות חוסלו הרובוטים. נראה שהמוטונים לא הבחינו בחיילים. בשקט ובצורה מסודרת התמקמו החמישה על קצה הגג ופצחו באש מרוכזת. במטח הראשון נהרג מוטון אחד והשני נפצע, ובשני חוסלו הנותרים, בלי שהספיקו אפילו להשיב באש. כעת נשאר רק להיכנס לחללית, ולהתעמת עם הטלפת ומי-יודע-מה עוד שיש בפנים.

אחרי כעשר דקות של שיטוט הלוך ושוב על קדמת הגג, כדי לנסות למצוא פתחים נוספים, חילקתי את הצוות לשניים: אבירם, לנדסמן וכץ יכנסו מצד אחד של האולם המרכזי, ובנימיני וארד מצידו השני. האולם היה ריק, אולם קולות תנועה הגיעו מקדמת החללית כמו גם מאחוריה. קיבצתי את הצוות ליד הדלתות המובילות קדימה – ציפיתי לטלפת שם, ואת אלה צריך להוריד מהר. קרן לנדסמן נכנסה בריצה והופתעה למצוא שניים מהחארות הטלפתיים! מכיוון שהצוות היה מוכן וערוך, החייזרים בקושי הספיקו לזוז לפני שהם היו מלאי חורים. שוב לא לקחנו שבויים, אבל יש עוד חלקים בחללית הזו.

גשר הפיקוד היה ריק לגמרי. בדיוק כשהצוות פנה לנוע לירכתי החללית, אבירם הבחין בלא פחות מארבעה מרחפים שמזנקים אל האולם הגדול ומיד יוצאים החוצה לאחר שהם ראו את ערן. בעיה: הדלת היחידה שהובילה לאולם הראשי היא צוואר בקבוק שעלול לאפשר לחייזרים לירות בחיילים כשהם יוצאים. פתרון: כץ יוצא בריצה מהחדר, תופס מחסה מאחורי מחשב חוצני. לא נשמעו יריות. הוא נשאר בתצפית, וכן אבירם שנצמד למשקוף הדלת. בנימיני החל בריסוס כללי לכיוון המרפסת בה נראו החייזרים לאחרונה, למטרת שיתוק. ארד מצליח לצלוף בחייזר מבעד לשתי דלתות פתוחות, בזווית די מוזרה. כשהחלו המרחפים לנוע, אריאל ניצל את העמדה הטובה שתפס ופוצץ אחד מהם.

לנדסמן התקדמה, מרגישה בעצמותיה את סוף המשימה. אבירם זרק רימון עשן כדי להגן על חבריו במסדרון החשוף, ובנימיני וכץ חיסלו מרחף נוסף כל אחד. המשימה הארוכה הסתיימה, וכעת ניתן ערוך לוויה ליובל כרמל. מה שכן, סוף-סוף יש לנו קצת סגסוגות.