עלילות המדור הטכניוני להגנה על כדור הארץ, חלק 8

technionאמצע אוגוסט, 2015

אחד היתרונות בבסיס תת-קרקעי הוא שגם בשיא הקיץ הישראלי, לא ממש חם. אחד החסרונות הוא שבשביל להלחם בחייזרים צריך לצאת החוצה ואז נורא חם. למזלנו ההתקפה הבאה של החייזרים היא מתקפת טרור על בואנוס איירס החביבה. אני אומר "חביבה" כי באוגוסט העיר בשיא החורף, מה שמתאים מאוד לצוות שלנו. במטוס מצטופפים להם אל"מל לנדסמן, רס"ן מרסייה, רס"ן קראם, אל"מ כץ, סמל אבירם וכן רב"ט בוכריס שקולו הבס שלו הדהד במסדרונות כבר שבועות על כך שהוא לא משתתף בהגנה על המולדת. זו גם הזדמנות לשפר את היכולות של שני האחרונים.

המטוס נוחת בפרוור סואן של הבירה הארגנטינית. Ido Ouziel היה מרגיש בבית, אבל הוא…ובכן, בבית. מתוך 18 האזרחים שצריך להציל אחד נמצא קרוב מאוד לאזור הנחיתה ו Keren Landsman רצה אליו ופנה אותו מיד. המשימות האלה מציגות אתגר מעניין – מצד אחד כמו תמיד הזהירות והרצון להישאר בחיים מכתיבות התקדמות אטית ומדודה. מצד שני, ככל שהחיילים מתעכבים יותר אזרחים יירצחו על ידי החייזרים.

Eran Aviram נצמד לדלת אחורית של בניין קרוב, צמוד לקרן. בוכריס תופס עמדה מצידו השני של הרחוב וכאשר קראם תופס מחסה מאחורי מכונית, הוא מגלה שלושה מרחפים משוריינים, שממהרים גם הם לתפוס מחסה. מרסייה תופסת מחסה בקצה השמאלי, קראם מטפס על גג המבנה הימני, וכץ מתקדם ופוגע קשה באחד המרחפים.

ואז…ואז נשמטת הקרקע מתחת לצוות. מה שהיה קרב מעניין של ששה כנגד שלושה, הופך בחמש שניות לקרב של ששה כנגד…עשרה? כי שלושה מרחפים משוריינים נוספים מופיעים, ואתם שני מוטונים משוריינים ושני ברזרקרים! אמ…הצילו?

קראם מנצל את העמדה שלו על הגג וזורק רימון היישר לאמצע חבורה של ארבעה מרחפים. זה שכבר היה פצוע מושמד, ושלושת האחרים נפצעים וטיפה נסוגים. מרחף נוסף השתמש במנוע הריחוף שלו ונחת הרחק משמאל, מאחורי מרסייה, ואם זה לא מספיק, ברזרקר אחד מתחיל לרוץ ישר אליה. הדבר החיובי היחיד בברזרקרים הוא שהם תמיד רצים לעבר האחרון שפגע בהם, כך שאני מצליח לגרום לו לרוץ לעבר Amit Buchris, ואז לעבר כץ, אבירם, ואז לנסדמן, כשמדי פעם הוא סופג ירייה מזדמנת. עד שהוא מגיע לקרן הוא כבר מת.

המרחפים הפצועים מתחילים להתפזר בסביבה והמוטונים מתקדמים לעבר כוחות כדור הארץ. איזה לחץ! מרסייה, משתמשת בכח המנטלי החדש שלה על המרחף המשוריין שמתגנב מאחוריה ופוצעת אותו, אבל הברזרקר מגיע מאחוריה וכמעט קורע לה חצי גוף. מזל שקראם יורה בו, והוא מיד מסתובב ומתחיל לרדוף אחריו. אבירם נכנס למצב תצפית לאחר שהקיר לידו עמד התפורר לחלוטין, והוא שומע את האויבים הממתינים בתוך הבניין – מוטון ומרחף (משוריין, כמובן). קרן מתחילה לסגת לכיוון המטוס כשהיא מגלה שהמקום בו עמדה בכדי להחליך מחסנית חשוף למרחף שבתוך הבניין. היא יורה ופוצעת אותו, אבל נשארת ללא מחסה.

קמיל בינתיים סוגרת טווח למרחף "שלה" ומטווח אפס מפצפצת אותו. המצב כעת – שישה מול שבעה. אני לא אופטימי לגבי השרדות כל הצוות, בייחוד כאשר ל Ariel Katz כמעט אין מטען ברובה, וקרן סיימה מחסנית פלזמה. בוכריס האוויל מאתר מוטון ללא מחסה, אבל מצליח להחטיא. פעמיים!

כץ טוען את הנשק. הברזרקר משנה לפתע כיוון ורץ חזרה לקמיל, מה שמאפשר לכץ לפגוע בו מאחור לנזק משמעותי באזור הכבד (הלבלב? השפלצום?) ולאבירם לפספס אותו מאחור. המוטון בסמטה ממשיך לרוץ, אבל לבוכריס אין תחמושת לירות עליו. חייזר כלשהו יורה על מישהו ומפספס, אבל אני לא יודע מי, כי תמונת הלוויין שלי לפתע מראה רק קטע גג אקראי. תקן את זה, Lior Levin!

המרחף שהתחיל לאגף את קראם יורה לכיוון לא ברור, ונשמעים קולות כאילו הוא קורא למישהו. אולי הוא טובח באזרחים? אפשר לקוות. כלומר, אוי ויי, הוא טובח באזרחים! עד עכשיו הצלחתי להציל אזרח אחד ושבעה נקטלו. המרחף שנורה על ידי קרן מקפץ לו לגג, ולמזלי במקום לחורר את קראם החשוף הוא מתחבא מאחורי דבר-כזה-של-מזגנים-שיש-על-גגות.

מרסייה יורה מטווח אפס בברזרקר, אבל הוא עדיין עומד! כץ מחוץ לטווח השוקר , ויש לו עוד אויבים לטפל בהם. אבל קרן…קרן יכולה לירות בו – אילו הייתה לה תחמושת. בלית ברירה, קרן שולפת את "נשר המדבר", האקדח המיושן שלה. אין לה אפילו אקדח לייזר, שלא לדבר על אקדח פלזמה, כי מי משתמש באקדחים? אם היא תפגע, יש סיכוי סביר שהיא תוריד את הענק המשוריין. אבל אם לא, או אם היא תחטיא – כנראה הלך על קמיל. למזלה של נציגת צרפת, לנדסמן מראה בדיוק איך היא הקלעית המצטיינת של הצוות, ומורידה את היצור המאיים בשני כדורים לראש.

קראם, שדווקא כן מסתובב עם אקדח פלזמה, מקיף את הדבר-כזה-של-מזגנים ומשמיד כל זכר למרחף שהתחבא שם. הוא מקלל משהו בערבית בגלל שיש חתיכות עור חייזרי על השריון החדש שהוא קיבל, זה שמאפשר לו לטפס ולרדת מגגות בשניות. ששה מול חמישה כעת, כאשר שלושה מתוך החמישה בכלל לא נראים באזור – כנראה שהם עסוקים בפחלוץ האזרחים הנותרים בפרוור הנחמד הזה של בואנוס איירס. אולי אפילו נשרוד, גם אם ציון המשימה יהיה גרוע?

עמית נע ומתייצב לצידה של קמיל, וטוען סוללה חדשה למקלע הלייזר שלו. אבירם יכול לירות לעבר המוטון הבריא שבתוך הבניין, אבל במקום זה הוא זורק רימון עשן שנותן מחסה לאריאל ולו, מכיוון שהמכונית מאחוריה הסתתרו כץ ועמית בוערת ועומדת להתפוצץ. כץ נע צמוד לקיר, מחטיא את המוטון שבסמטה. המכונית מתפוצצת, ולאף אחד לא אכפת.

כעת המוטונים מתקדמים. אחד מחזק את ידי השני בשאגה, והשני יורה על אבירם ומחטיא. כעת מחליטים גם שלושת המרחפים האחרים להצטרף לחגיגה. אני חושב שכדאי להוריד אותם ראשונים, כי הם כבר פצועים. קראם מיישם את התכנית ומחסל מרחף אחד בעזרת אקדחו מהגג, תוך שהוא מחלץ אזרח שממלמל משהו בספרדית. בוכריס מנצל את העובדה שהמוטון ברחוב קרוב לאחד המרחפים ומדייק בהטלת רימון, שמפזר את המרחף על פני חצי סמטה ופוצע את המוטון. נשארו רק מוטון בריא, מוטון פצוע ומרחף קרוב למוות.

קרן, בהתלהבות, יורה על המוטון בסמטה במקום לתפוס מחסה לטעון את רובה הפלזמה. היא פוגעת קלות במרפקו השמאלי ובעיקר מעצבנת אותו. קמיל נכנסת למרכז הסמטה ומחסלת את המוטון בירייה. אבירם משפר עמדה ופוגע ישירות במוטון שבתוך בניין, שנראה עכשיו כמו חנות ספרים נטולת קירות. עכשיו כץ רק צריך להחליט אם להבעיר את המרחף או את המוטון שנותר. הוא בוחר במרחף ומצליח לפגוע לו בתא דלק או משהו כי האויב מתפוצץ לרסיסים תוך שאריאל מפזם משום מה את "I Like Big Butts".

המוטון מבצע נסיגה טקטית, מתחבא מאחורי שיח, כמו משהו מהספר "מיץ פטל", ומחכה לחייל הראשון שיראה את ראשו. ערן מחליט שזה זמן טוב להישאר מאחורי קיר ולטעון את הנשק. קראם חוצה את גג חנות הספרים ותופס עמדה לצליפה. הצוות כולו רגוע יותר עכשיו. זה תכף נגמר. בוכריס כבר מתחיל לחשוב על האם הוא יקבל דרגת סמל ומה הכינוי שייתנו לו. הצוות מצמצם טווח, וכץ שואל אותי אם לנסות לחסל אותו או שמא ללכוד אותו עם השוקר. אני מרגיש במצב רוח להימורים, ומורה לו ללכת על השוקר. הוא רץ לאורך החנות ומחליק באלגנטיות מאחורי קיר בעת שהמוטון מנסה לפגוע בו. לצערי זה עולה בפציעה חמורה לאבירם, שלכיוונו הזבל החייזרי בורח ובו הוא יורה, כשערן עדיין מתעסק עם מחסניות ותאי כוח.

קרן רצה אל המניאק בקלות ומכוונת אליו את השוקר שלה, אבל באורח פלא המוטון מצליח לעמוד בהלם החשמלי! אריאל מחטיא עם רובה הפלזמה, ואז לא נותר לאבירם אלא להתקדם לעבר המוטון ובהבעה זועפת על זקנו לירות בו למוות תוך שהוא מפטיר לכץ: "ככה עושים את זה".

כשהמטוס נוחת מגלה עמית שהכינוי החדש שלו הוא "סמוקי", כמו הדוב…


ח"י באוגוסט, התשע"ה

המחקר ממשיך. הפיזיקאים של הטכניון, יחד עם כמה מסתננים מהפקולטה לפסי-כולוגיה באוניברסיטת חיפה, הצליחו לחקור את המתקן הכדורי שהשגנו בעב"מ המגודל. נראה שזה איזה חיבור ל"רשת פסיכוטית" בה משתמשים החייזרים. לפני שאני אמצא חייל אמיץ שינסה לחדור למערכת שלהם, ברי כהן וחבריו צריכים לבנות לי חדר מיוחד, ממוגן פסי. אבל שוב אין לי מספיק כסף לזה, אז כנראה זה יצטרך לחכות לחודש הבא. מעניין שעל אף הצלחתי בהגנה על כדור הארץ, אף ספק חומרים לא מוכן לעבוד איתי ב"שוטף פלוס שלושים". בנוסף, גם בניית מרכז הלוויינים החדש תיקח עוד כשבועיים. חשבתי בהתחלה לקרוא למתקן המיוחד הזה על שם איזה תורם עשיר, כמנהג הטכניון מימים ימימה, אבל לא נראה שיש תורם שמעוניין בכבוד. תזכורת לעצמי: ללכת ליותר אירועי צדקה.

הערתי את הצוות של רועי מתרדמת הקיץ שלהם והם יבצעו נתיחות בגופות החייזרים החדשים שנאספו לאחרונה. אני מקווה לא להריח אותם מקרוב מדי עם זאת לפני תום השבוע. את פרות הנתיחות האלה גם נצטרך לדחות, כנראה, בשל מחסור בתקציב.

המחקר בנשקי הפלזמה מתקדם יפה, מלבד תאונה קטנה ולא מוסברת שארעה בשירותי הבנות בקומה 3-. כרגיל, אין מספיק משאבים כדי לייצר את הכלים החדשים. כמו כן, סיבוב אימוני הפסי האחרון היווה אכזבה מוחלטת. פעם שלישית גלידה?


25 באוגוסט 2015

בעוד אני מתחבט בשאלות תקציב ומשחק באקסל, קריאה לעזרה הגיעה מ…דורבן? מסתבר שיש עיר כזו בדרום אפריקה, מדינה שכבר כמה זמן מרגישה שהיא בצרות. מיד אני שולח לשם צוות, שמוצא עצמו מחוץ לאתר בנייה נטוש. אל Yiftach Benjamini, בוכריס, לנדסמן, אבירם ומרסייה מצטרף קראם לאחר שלא הראה נכונות להתאמץ במיוחד באימוני הפסי. הצוות מתפזר קרוב לכניסה לאתר מוקף הגדר, כאשר קרן, שמאגפת מצד שמאל, מבחינה לפתע בשלושה מוטונים: שניים בקומה השלישית של המבנה הקורם עור ובטון ואד ממש בסמטה שמולה. הוא לא מספיק לתפוס מחסה וכבר היא מחוררת אותו למוות.

קולות שנשמעים מן העבר השני של האתר רומזים לצוות שיש שם אויבים נוספים – כנראה מוטונים משוריינים או ברזרקרים, אבל טורקי-טורקי.

לפתע האוויר נשמע בקולות ירי ושאגות אויב. ברזרקר ומוטון מופיעים מהצד הרחוק של האתר ו Eran Aviram, בוכריס ולנדסמן כולם מפספסים כשהם יורים עליו. סייברדיסק ושני רובוטי תיקון מגיעים ממול, כאשר אחד מהם מפוצפץ בידי קראם, ומוטון אחד מהשניים שקרן הבריחה חולף בריצה על פני הצוות ומרסייה מצליחה לפצוע אותו קשה בדיוק לפני שהברזרקר נעמד מולה. שיט.

אבוי, מה עשיתי!

Amit Buchris ירה טיל רסס בברזרקר ופצע אותו, מה שגרם לו לרוץ ישירות אליו, וכך נתן הזדמנות לקרן לפגוע בו ולהביאו למצב אנוש. בנימיני חיסל את המוטון הפצוע. מרסייה פצעה את המוטון השני. הכל נראה בסדר.

קראם הפוזל פספס את המוטון הבריא, אז פקדתי על אבירם לירות בו בעצמו, מתוך מחשבה שהברזרקר לא יוכל לפגוע יותר מדי בחיילים שלי לפני ש Keren Landsman תכנס בו עם השוקר. איזו טעות. לא רק שהברזרקר הכה את בוכריס, הוא פשוט מרח אותו על קיר הבטון שמאחוריו, וחיסל אותו מיד. המוטון השלישי הראה את פרצופו ופגע קשה בבנימיני מטווח מטר. והסייברדיסק לא חשף את עצמו שוב.

פאק. יש לעמית ילדים.

קרן לא איבדה את קור הרוח לנוכח הזוועה שראתה ממש מולה וחשמלה את הברזרקר לכדי עילפון. מרסייה פספסה את המוטון הפצוע. ערן החליט שעדיף לירות במוטון שפצע את בנימיני מאשר לחבוש את האחרון ופצע אותו. בנימיני הזועם כילה את זעמו ואת התחמושת שלו בנבלה. כשהמוטן מת זה אפשר לקראם לתפוס עמדה טובה יותר, ומשם ירה למוות במוטון השלישי באקדח הלייזר שלו. בכלל נראה שהוא יותר יעיל באקדח מאשר עם רובה הצלפים.

עכשיו נשאר להתמודד רק עם הסייברדיסק והרובוט המתקן שאתו…ואולי עוד חייזרים שטרם ראינו. פקדתי על בנימיני הפצוע וחסר התחמושת לסגת, וזה הסתבר כרעיון מצוין, כי בו ברגע צץ הדיסק המחורבן וזרק רימון, שפגע בקראם ובאבירם. קראם ניסה להוציא את הנשק האימתני של הסייברדיסק מכלל פעולה אבל נכשל. מרסייה חבשה מהר את אבירם, שמצא עצמו רחוק מדי מבנימיני מכדי לחבוש אותו. בנימיני, שהסתתר מאחורי גדר המתחם, ללא תחמושת וללא זווית לירי טיל פשוט שלף את הרימון החייזרי שהחזיק באפוד והשליך אותו מאחורי הדיסק. הרימון עף בקשת חיננית, כשהנורה הירוקה שלו מהבהבת ומאירה את אתר הבנייה החשוך. הרימון נחת בדיוק מאחורי הדיסק, והצליח לגרום לו לנזק כבד, תוך שהוא משמיד את הרובוט הקטן, ונמנע מלפצוע את עלי קראם מעבר לקצת פגיעה בשמיעה. כנראה שעכשיו נצטרך לצעוק "עלי" יותר חזק.

אבירם הקיף מלגזה קרובה וירה בסייברדיסק, שחזר לצורתו המעופפת. הסייברדיסק נפל והתפוצץ, אבל המשימה לא נגמרה. יש עדיין חייזרים בשטח, וגופה של חייל שצריך להחזיר לבסיס. בעוד מרסייה חובשת את בנימיני הוא טען את מקלע הפלזמה החדש שייצרו בסדנא שלנו וקרן החליפה מטען בזמן שאבירם חבש את עלי. איפה יש עוד אויבים? וכמה?

התשובה לא אחרה לבוא. מאחורי הבניין משמאל התחבאו מוטון וברזרקר נוספים. קרן ראתה אותם כשהתקרבה לפינת הבניין ושכחה להשתמש ביכולת ההסוואה החדשה של השריון שלה. המוטון החל לרוץ לכיוונה והיא נסוגה קצת לאחור. אבירם טוען, מרסייה משפרת עמדה לתמוך בקרן. קראם משתמש בוו הטיפוס שבחליפה שלו כדי להטיס עצמו לקומה שלישית, ומשם לא רואה דבר. קרן סוף סוף זכרה להפעיל את מנגנון ההסוואה שבשריון שלה ועברה את פינת הבניין, רק כדי לגלות שהמוטון החל בנסיגה ואינו נראה לעין.
קרן התחילה מתקדמת לאורך קיר הבניין. בתחילה לאט ואז בהליכה מהירה יותר. קמיל וערן התקדמו כמה מטרים מאחוריה, וקראם ריפל את דרכו בתוך הבנה ההרוס\בבנייה. בנימיני תפס עמדה מאחורי כף גדולה של מחפר, במקום שבו הוא לא עוזר לאף אחד. ואז באו החייזרים – הברזרקר ראשון, חטף מוח פלזמה מקרן כשהוא עובר את פינת הבניין המרוחקת, ממשיך לרות לעברה וסופג פגיעה שנייה מקרוב יותר, עדי שהוא נעמד כך שהיא יכולה לחוש בהבל פיו. המוטון האחרון תפס מחסה מאחורי פינת המבנה ועודד את חברו הענק.

בנימיני ניסה למצוא פתח דרכו יוכל להשתתף בקרב, אך ללא הואיל. כנ"ל גם קראם, שהיה בזוית לא נוחה במעלה הבניין. קמיל, לעומת זאת, ירתה על הברזרקר מעל כתפיהם של אבירם ולנדסמן וחיסלה אותו, מה שהשאיר לקרן וערן להתמודד עם המוטון. לצערה של קרן הוא עמד רחוק מדי מכדי שהיא תגיע אליו עם השוקר. בצעד אמיץ עד כדי התאבדות רץ ערן בצמוד לגדר המתחם עד שראה את המוטון, וירה בו. פגיעה מדויקת, שהשאירה את המוטן פצוע קשה, אבל גם הותירה את ערן בעמדה חשופה לאש האויב.

לקרן נשארו שתי אפשרויות: לרוץ אל המוטון ולפוצץ אותו מטווח אפס, או להתקרב אליו, לקוות שהוא ייסוג או יירה בשריון האימתני שלה והיא תוכל לשתק אותו ולהביא עוד רובה פלזמה לבסיס, ורק לקוות שהחוצן השנוא לא יירה, ואולי יחסל, את ערן?

האבדן של עמית כבר היה יותר מדי, והיא החליטה שלא לקחת סיכונים. היא התקרבה למוטון ואפילו ירקה לו בעין לפני שהעין נמסה במטח הפלזמה העצמתי. בסוף הסתבר שהיה חייל שהסתתר ביסודות הבניין – צלף שהתנדב להצטרך לצוות המפואר בעקבות תצוגת התכלית שראה. אמרו שלום לסרן דניאל טיילור.