עלילות המדור הטכניוני להגנה על כדור הארץ, חלק 9

25technion

באוגוסט 2015, אחר הצהריים:

מנועי המטוס שלנו (וגם הגופה של Amit Buchris) טרם הספיקו להתקרר וכבר קיבלתי שיחה בהולה מהבחור הקירח וחסר השם (אני קורא לו "מיצי" בראש שלי) שמנהל את הקבוצה שבעצם מנהלת את האו"ם (או משהו כזה, אני לא חזק בפוליטיקה). מסתבר שמישהו חופר גופות מקברים בבוואריה עילית וזה מלחיץ את האוכלוסייה. הוא רוצה שנשלח צוות לברר מה קורה. לא עזר לי לומר שאולי אלה חרדים שהחליטו להזיז קברים לפני סלילת כביש מהיר חדש באוטובאן. מכיוון שזו משימה שלא נראית מי יודע מה חשובה, אני אשלח צוות עייף פחות: ארגון, ארד וגוליית יצטרפו ללנדסמן, מרסייה וקראם בגרמניה. Yoav Landsman כעס עלי כי אין זמן לבצע בדיקות-לאחר-טיסה למטוס ההובלה שלנו, אבל זה מה יש.

הצוות נחת בכניסה לבית הקברות. רק רעש טיפות הגשם הפר את הדממה. שלחתי את גוליית קדימה וימינה, ו Oded Argon מאגף מימין כמה מטרים מאחוריו. התנועה ימינה המשיכה בדילוגים מסודרים, עם חיפוי הדדי, עד שקרן הבחינה בשלושה רזים במאוזולאום שבמרכז בית הקברות. כשהם הבחינו בה, הם נעו לתפוס מחסה, לא לפני שקראם פוצץ אחד מהם עם אקדחו.

החיילים שיפרו עמדות בין המצבות, כש Keren Landsman פונה לאבטח את האגף השמאלי וארד מתקדם מאחורי גוליית. שני הרזים שנותרו ניסו לצאת משתי כניסות שונות של המאוזולאום, אבל לנדסמן וארד חיסלו אותם, משאירים רק ענני רעל במקום בו הם עמדו. התקדמות נוספת, ושוב שלושה רזים מאותרים. קרן מנסה להריח אחד ממחבואו אבל פשוט ממיסה לו את הפרצוף. השני מנסה לרוץ, אבל עלי יוצר לו פתח חדש בגוף. השלישי נכנס למאוזולאום ומתקרב לקרן.

לקרן אין ממש תחמושת, אבל יש לה שוקר! אבל החייזר מחוץ לטווח השוקר שלה. אבל יש לה חליפת בלתי-נראות! האם היא תוכל להתקרב אליו ולחשמל אותו? זאת לקיחת סיכון, אבל אנחנו מקווים לטוב. אני פוקד על כל החיילים להישאר במקום, כדי לא לשמש מטרות מזדמנות לחייזר. מרסייה נעה לתפוס מחסה טוב יותר, אבל בדרך החייזר יורה עליה, ולמרבה המזל מפספס. לנדסמן מפעילה את יכולת ההסוואה שלה ומתקרבת למרחק של שני מטר מהרזה, ללא ידיעתו. היא כנראה שכחה שהתכנית היא לתפוס אותו בחיים, כי ברגע שהוא נע, היא יורה עליו. למזלנו, בייחוד בהתחשב בענן הרעל שרזים משאירים אחריהם כשהם מתים, היא מפספסת. לרוע למזלנו, זה מפסיק את פעולת ההסוואה של השריון שלה. למזלנו, גם הוא מפספס מטווח קצר. ועכשיו, למלאכת החשמול!

כשהחייזר משותק על הרצפה, רוב הקבוצה ממשיכה תנועה מימין, כאשר שתי הבנות חוזרות ממבנה השיש אכול הפלזמה בחזרה אל שאר הצוות. והנה עוד שלושה רזים! קראם יורה באחד ומצליח להחטיא – זה מדהים כמה הוא מחטיא עם רובה הצלפים וכמה פוגע עם האקדח. אני שוקל ברצינות לקחת לו את הרובה. אבידע יורה בשני ומחסל אותו. קמיל מתקדמת ומשתמשת בכוחות הפסי שלה בכדי לגרום למוחו של הראשון לנזול דרך האף שלו. השלישי מנסה להתקדם, חומק ממטח כדורים של גוליית, (שבאמת כדאי שאשדרג את המקלע שלו למקלע פלזמה) אבל סופג מטח פלזמה ישיר מארגון וכל מה שנשאר ממנו זו נעל מעלה אדי רעל.

לפי מיקום האויבים עד כה אני נוטה לחשוב שיש שלושה נוספים בצד הצפוני של בית הקברות, הצד שטרם חקרנו. מה שמוזר הוא שקרן כל הזמן בטוחה שהיא שומעת חייזר בסביבה, אבל לא רואה שום דבר. אולי בית הקברות משפיע עליה? אני יודע שהיא חובבת של אל-מתים וכאלה.

החיילים ממשיכים לנוע מסביב לבית הקברות, שומרים את החומה החיצונית שלו מימינם כל הזמן, קופצים ממחסה למחסה, מפסל למצבה ונרטבים עד העצם בגשם שלא מפסיק. לאחר עוד כמה דקות, קראם נע קדימה ואכן חושף שלישייה נוספת של רזים. גוליית, קרן וארגון מחטיאים כולם את הרזה שמתקרב בריצה, בעוד שקמיל תופסת עמדת ירי וארד הוא זה שמחסל אותו. שני האחרים נסוגו לתוך החושך. אחד-אחד אנשי החוליה מתקדמים. כשקמיל משפרת עמדה, היא מיד מוכיחה את היעילות המדהימה של כוחות הפסי שלה ומשמידה עוד חוצן. איפה השלישי?

"הנה הוא" צועקת קרן בקשר כשהיא מבחינה בו בעת דילוג קדימה, תוך שהיא קופצת ממש מעל זרם הפלזמה שהוא יורה לעברה. היא יורה בחזרה, ומחטיאה. הצוות מתקדם. החייזר נסוג, ואז שב כדי לירות במרסייה בכעס, אבל מחטיא גם הוא. קמיל לא מחטיאה כשהיא מחזירה אש, ובית הקברות נקי כעת מחייזרים מעצבנים.

השימוש של קמיל ביכולות הפסי מרשים לכל הדעות, והיא רק משתפרת עם כל משימה. עקב ביצועיהם המוצלחים קמיל, עלי ועודד עולים בדרגה. עודד מקבל את הכינוי המביך "דיסקו".


26.8.2015

הלחץ גדל. אולי החייזרים מבינים שאנחנו פועלים נגדם בצורה מסודרת, כי הם מגבירים פעילות. במהלך הלילה יירטנו עב"מ מסיבי מעל מרכז סין, ועכשיו מישהו צריך ללכת לנקות את השאריות – 14 מהן, לפי תחנת הממסר הממדית שלנו, והם מכל המינים הלא נעימים שיש לחוצנים להציע…חוץ מחרקרקים- דווקא הם לא בנמצא.

מכיוון ששלושה מטובי בחורינו נמצאים באימוני פסי, ועוד שניים פצועים, הרגליים על הקרקע הן של שתי הבנות, עלי, אבידע, Oded Argon וקטסומה היפני. אני מקווה שכח של שני צלפים, שני תומכים, מקלען ומסתערת יוכיח את עצמו. מה שכן, הכל צריך ללכת לאט ואני שוקל האם להשתמש בזריזות של קרן ויכולת ההסתוות שלה בכדי לפתות חייזרים למארב. נראה.

הצוות נוחת אי שם ביער הסיני, לא רחוק מצדה של חללית המטען הגדולה. אני משאיר צלף אחד בנקודת גובה ומתקדם שמאלה לאט עם השאר. נזק נראה לאורך צידה של החללית, כנראה מנחיתת האונס. החיילים תפסו עמדות מול הפתח בצד שלהם, בעוד ש Keren Landsman נעה לאיטה לעברו. היא התקרבה לדלת, אבל אז החליטה לבדוק קודם שגג החללית נקי.

הוא נקי. ימשיטה הצטרך אליה על הגג. משם פקדתי על ששת חברי החוליה לתפוס עמדות ליד שתי הכניסות לחדר מעליו היינו. כשהם עשו זאת, קרן הפעילה את ההסוואה שלה, נכנסה לחדר, חשפה שני מוטונים וברזרקר ליד דלת שלישית ויצאה. תכננתי שהחבר'ה יפרצו לחדר ביחד ויפתיעו את האויב, אבל לפני שהספקתי הם המשיכו לנוע לאורך החללית ונתקלו בימשיטה, שהסתופף מול אחת הכניסות. העוד הוא ומרסייה מחטיאים בירי תגובה על הברזרקר, עלי והאקדח דווקא הצליחו לפגוע. הברזרקר הפצוע התקדם לעבר ימשיטה, ואחר המשיך הלאה, כשארד ואז קראם פגעו בו שוב. ואז לקחתי סיכון- פקדתי על קמיל לנסות את כוח הפסי החדש שלה – השתלטות – על הבריון, אבל זה לא עבד.

ארגון החליט ליישם מה שלמד מ Ido Ouziel ולירות טיל לעבר המוטונים המסתתרים, פגע בשניהם, אבל לא הרג אף אחד. מה שהוא שכח זה לתפוס מחסה, וכעת נשארתי עם דילמה – האם להריץ את קרן דרך החדר ולהפתיע את המוטונים מאחור, דבר שכנראה יהיה קטלני לאחד מהם, ובכך לסכן את קראם בחמת זעמו של הברזרקר, או שמא שהיא תפגע בו, ואז ארגון יהיה חשוף לירי אכזרי מאחור? כל זה בהנחה שימשיטה יצליח לנטרל את אחד המוטונים.

לבסוף פקדתי על ימישטה לירות לעבר הברזרקר כדי לחסל אותו, בתקווה שההופעה הפתאומית של לנדסמן המשוריינת בין המוטונים תגרום להם לתקוף אותה ובכך להציל את ארגון. זו הייתה טעות נוספת- הצלף אמנם הצליח לפגוע בברזרקר, אבל לא להרגו, מה שהשאיר אותו זועם ליד ארגון. נראה שגורלו של המקלען שלי נחרץ, בדיוק כמו Amit Buchris לפניו. התחלתי לקבל פלשבקים.

שלחתי את קרן בריצה מטורפת אל מאחורי המוטונים. היא הפתיעה אותם לחלוטין ופצפצה אחד מהם, אבל נותרה חשופה לחלוטין. המוטון השני ירה עליה מקרוב, אבל באורח פלא החטיא לחלוטין. מי שלא החטיא הוא הברזרקר, שפשוט העיף את ארגון מעל רגליו…שבאורח נס בין-גלקטי, פצע אותו קשה אבל לא הרג אותו. מיד הצוות הגיב במהירות, ארד סגר את המרחק לברזרקר בכמה צעדים וירה בו למוות באקדחו. קרן, לעומתו, נצמדה אל המוטון וחשמלה אותו לכדי התעלפות, מה שייתן לנו רובה פלזמה נוסף למשימה הבאה. מרסייה מיהרה לצידו של ארגון וחבשה אותו היטב.

3 חייזרים ירדו, 11 נותרו. הצוות המשיך לסייר לאורך הספינה והתפצל, כאשר קמיל וקראם באגף ימין, אבידע וקרן באגף שמאל, ארגון במרכז וימשיטה על הגג. לאחר התקדמות קלה, הם חשפו מוטון משוריין וטלפת בבטן הספינה. ימשיטה הספיק לפצוע את המוטון, אבל הטלפת נסוג. שיט. קראם על על הגג קרוב יותר, איתר אותו, ופגע בו. ארגון נסוג מעט. המוטון ירה על קראם, והחטיא. הידד ליתרון הגובה! הטלפת שב ונסוג. שיט!

קראם ירה שוב על המוטון וחורר לו את הראש. הצוות התחלק – אזור זה של הספינה היה מסדרון ארוך עם תאים מצדדיו, פתוח לשמיים וליער שמעבר. ארגון נכנס למסדרון, מרסייה אגפה מימין. קראם על צדו הימני של הגג, ימשיטה וארד מצידו השמאלי ולנדסמן מאגפת משמאל. מה כבר יכול להשתבש?

הרבה, מסתבר: המאסטר-טלפת חובש הקסדה חזר. ימשיטה וארד על הגג היו ערניים ופגעו בו, וגם ארגון שחרר צרור פלזמה ארוך. לרגע הייתי בטוח שזה סופו של החייזר הנוראי, אבל אז קרה משהו מוזר – צרור הפלזמה ששחרר עודד פשוט הוחזר ישירות אליו! הוא נפל על הרצפה, גוסס. קראם כיוון את רובה הלייזר שלו היטב, והשמיד את החייזר, שנעלם במן זוהר סגול. מרסייה אצה לכיוון ארגון. האם ניתן יהיה להצילו?

ארד הגיע אליו ראשון, החייה אותו וחבש אותו היטב. נראה שזה לא יום המזל של עודד…מה שהחמיר כאשר קראם איתר מהגג עוד זוג מוטונים וברזרקר מחוץ לחללית, שמיד החלו בתנועה לכיוון החיילים. בינתיים קראם וארגון שניהם פוגעים היטב בברזרקר, ששם פעמיו לעבר קמיל. אם זה לא הספיק, ממורד המסדרון האחרון הגיחו שלושה מרחפים משוריינים, כאשר הם מאגפים את ארד וארגון ו אילו ימשיטה לא מצליח לפגוע בהם.

קראם דווקא כן הצליח, ופצע אחד המרחפים. קמיל ירתה על הברזרקר שמולה מטווח אפס, אבל לא הרגה אותו. בעוד היא מדמיינת את מוחה נמרח על הרצפה, פעימה מאקדחו של ימשיטה פתרה את הבעיה. ארגון וארד תפסו מחסה מהמרחפים המתקרבים, וקרן הצליחה להפחית אחד ממספרם, כשחיסלה את הפצוע. נותרו שני מרחפים במורד המסדרון ושני מוטונים היכן שהוא מאחורי הצוות, במקום מסוכן…אה, כן ויש עוד שני חייזרים בסביבה, במיקום לא ידוע.

המרחפים ירו על עודד והחטיאו. שני הצלפים של הצוות, במיקום המעולה שלהם על הגג, עשו מה שצלפים אמורים לעשות: ימשיטה פגע קשה במרחף אחד וקראם חיסל את המרחף השני בירייה כפולה. קרן השלימה את המהלך באיגוף מבריק משמאל וחיסלה את המרחף הפצוע, מה שאפשר לעודד, קמיל ואבידע לתפוס עמדות טובות יותר לכיוון העורף, ממנו צפויים להגיע המוטונים.

שקט…קרן עושה דרכה חזרה אחורה, כדי לחפש את המוטונים. כך גם קראם ואבידע, כשהשאר מחליפים תחמושת. ארד מזהה את מוטון, יורה בו מנקודת תצפית טובה, אבל מחטיא ומשאיר את עצמו ללא מחסה. קרן מתקדמת לכיוונו, אבל בינתיים עודד מאתר את המוטון השני בגבעה הסמוכה ומרסק אותו עם מטח מהמקלע שלו. קיטסומה משתמש בוו הטיפוס בחליפה שלו ביעילות, מגיע לנקודה ממנה הוא יכול לירות במוטון של ארד ופוצע אותו. קמיל מאגפת את המוטון על הקרקע מחוץ לחללית.

המוטון יורה על ארד ופוצע אותו באופן בינוני. אבידע פולט "אני אהיה בסדר" מבין שיניים חשוקות בעת שירייה מהדהדת מרובה הצלפים של ימשיטה מביאה קץ לחייו של המוטון. קמיל עוד לא מספיקה לחבוש את אבידע וכבר קראם מגלה שני מוטונים המנסים להתגנב מאחורי הצוות בצד הגג בו שהה ימשיטה רק לפני רגעים ספורים. כשהוא מאתר אותם הם קופצים מטה ומתפרשים. ארגון נע לאגף אותם מימין ומוצא את עצמו מתבונן בברזרקר נוסף. כבר אמרתי שזה לא היום שלו?

הוא יורה בברזרקר ומחטיא, מה שגורם לתפלץ לרוץ אליו תוך שאגות אימים. התפלץ מגיע עד אליו אבל חושף את עצמו לירי של קמיל, שקיוותה לחבוש את אבידע. החייל הפצוע, מצידו, יורה בחייזר מקרוב, פוצע אותו ומושך אותו אליו, מה שמאפשר לארגון לרסס אותו ביעילות מאחור, דבר שקורע את חוט השדרה שלו והורג אותו.

קרן מתקדמת משמאל ועלי מתקדם מצידו הימני של הגג, מה שחושף אותו לאש מצד המוטון שנשאר שם. למזלו של קראם המוטון מחטיא. קראם פוגע לו בברך עם האקדח הנאמן שלו והמוטון ספק נופל, ספק קופץ למטה, שם מחכה חברו, שיורה ופוגע בצלף המצרי.

אבל עלי שלנו לא פראייר, הוא מכוון מיד ופוגע קשה במוטון שירה עליו, מה שמאפשר לו קרן לייזר שנייה, שמפלחת את הגולגולת של השני. לנדסמן לא מהססת ומשמידה את המוטון השני. אמנם היה כדאי להשיג עוד רובה פלזמה כבד, אבל גם ככה יש מספיק פצועים. Ariel Katz היה גאה בה.

המשימה מסתיימת בהצלחה, כאשר אבידע ועודד מגיעים היישר למרפאה, שם מקבל מר "דיסקו" את דרגת הסגן שלו. גם ימשיטה, המכונה "סלים", עולה בדרגה.