הנחיה אולימפית 7, בואכה ביגור.

olympic gming 7 logoשלום לשלושת הקוראים שנשארו לבלוג הזה!

ביום ראשון, ה- 5.4.15, החל משעה 19:00 יתקיים, זו הפעם השביעית, אירוע ההנחיה התחרותי "הנחיה אולימפית" והפעם בכיכובם של קתולהו, ניארלהוטפ, שב-ניגוראת וחברים לסוגת האימה הקוסמית. להרשמה לחצו כאן.

יש לנו עשרה מנחים מצוינים, חמישה שופטים מעולים ומארגן סביר אחד, שיהפכו את האירוע לטוב ביותר מסוגו אי פעם ביקום!!!! (אולי).

התמה של האירוע, כפי שראיתם, היא "קתולהו והמיתוס". למי שלא מכיר (ומסתבר שיש כאלה), ה"מיתוס" הוא השם של המיתולוגיה המופיעה בסוגת סיפורים, הנקראת "אימה קוסמית" ואשר נוצרה לראשונה בידי ה.פ. לאבקראפט  בשנות העשרים של המאה העשרים. בזמן כתיבתו ולאחריה איפשר לאבקראפט לכותבים אחרים להשתמש באותו מיתוס לסיפורים שלהם ובכך הגדיל את הפופולריות שלו. על רגל אחת, אפשר לומר שהז'אנר עוסק בגילוי שהיקום הוא מקום אפל, קר ומאוכלס ביצורים עוינים; ובחוויות המפחידות העוברות על אנשים הנחשפים לכך.

במשך השנים נכתבו כמה וכמה משחקי תפקידים העוסקים בסוגה הזו. חלק מהסיבה היא בוודאי העובדה שהתוכן מספיק ישן כך שאינו מוגן בזכויות יוצרים(במאמר מוסגר נציין שמאז התארך משכן של זכויות יוצרים מאוד, לצערי). להלן רשימה (חלקית) של משחקי תפקידים העוסקים במיתוס:

      Call-of-Cthulhu-bookCall of Cthulhu

המשחק הראשון מסוגו, CoC יצא בשנת 1981 ומחזיק עד היום בתור הידוע (ויש אומרים המוצלח) מסוגו. מוצא לאור על ידי Chaosium, ומשתמש בשיטת Basic Role Play שלהם, המשחק מבוסס מיומנויות (באחוזים), קטלני וביסס את התפיסה לפיה שפיותן של דמויות השחקן מתכלה לאורך המשחק. במשחק זה השחקנים מגלמים "חוקרים" – אנשים פרטיים שנחשפים למיתוס וממתרחש בשנות ה-20 של המאה ה-20. "קריאתו של קתולהו" נתמך בתוכן רב לאורך השנים, כולל כמה הרפתקאות שנחשבות לטובות מסוגן בתעשייה, וממש לאחרונה יצאה המהדורה השביעית לאחר מערכת מימון המון מוצלחת, והיא זמינה בצורה אלקטרונית, וכנראה בדפוס בהמשך השנה.

coc_d20Call of Cthulhu  D20

המרה של CoC לשיטת ק20, שיטת המשחק הנפוצה בעולם כיום. למשחק הזה יצא בשנת 2002 ספר בודד, וכיום ניתן להשגה בצורה משומשת או בלתי חוקית בלבד.

Delta_GreenDelta Green

דלתא גרין למעשה הינו עולם מערכה, או "תפאורה" (Setting) למשחק CoC. הוא כל כך שונה מהמקור, בכך שהוא מתרחש בשנות ה-90 והשחקנים מגלמים סוכני ממשלה, והוא כל כך ידוע, שאני מקדיש לו כאן פיסקה משלו. מוצא לאור על ידי Pagan Publishing.

cthulutechCthulhuTech

ומה"הווה" הקצת-מציאותי לעתיד הבדיוני. קתולהוטק הוא פרי מחשבותיהם הקודחות של אנשי WildFire ומפגיש את הזוועות הקוסמיות של לאבקראפט עם חלליות, חליפות שריון ביוניות ונשק חם, בטוויסט סגנוני שמאפשר לאנושות להלחם בחזרה. המשחק משתמש בשיטה מקורית.

achtung_cthulhuAchtung Cthulhu

אכטונג קתולהו הוא משחק חדש יחסית המתרחש בתקופת מלחמת עולם שנייה מקבילית, בה כתות אפלות ויצורים מעוותי מחשבות מתערבבים עם כוחות בנות הברית (ומשמשים את הנאצים, כמובן). למשחק יצאו די הרבה הרחבות והרפתקאות והוא ניתן לשימוש עם שיטת BRP או Savage Worlds, כי הדגש הוא פחות אימה ויותר פעולה.

the voidThe Void

מבית היוצר של קתולהוטק מגיע "הריק", משחק מד"ב "קשה" המערב בתוכו מוטיבי אימה קתולואידים. המשחק משתמש בשיטה משלו, וזמין להורדה במחיר כחפצכם.

Trail-of-Cthulhu

Trail of Cthulhu

נכתב על ידי קנת הייט והוצא לאור על ידי Pelgrane Press ב-2008, "נתיבו של קתולהו" הוא הגרסה הבלשית של הז'אנר. מבוסס על שיטת Gumshoe למשחקי חקירה, Trail לא מאפשר לשחקנים לפספס עובדות חשובות או להבין שיש יצורים מן הכוכבים מאחורי המעשים הנתעבים בהם הם נתקלים. המשחק נתמך בצורה טובה וכולל מספר תרחישי הרפתקה עבותים ומוערכים.

 

יש עוד כל מיני משחקים ידועים פחות הקשורים לסגנון, כמו Cthulhu Dark  החינמי, או Laundry הבריטי, Shadows of Cthulhu או סדרה שלמה של משחקים מאת Starbright. חלק מכל אלה אולי ישמשו באירוע הקרב, וגם אם לא, אני בטוח שהמנחים שלנו יוכלו לגרום לכם להרגיש מחושים חלקלקים נוגעים בנפשכם ואת אימתו הקרה של הריק הבין כוכבי במוחכם.

 

בואו להשתתף באירוע!

2 comments to “הנחיה אולימפית 7, בואכה ביגור.”
 1. כמה זמן זה? מה סדר היום…
  צריך להביא משהו? יש עלות כניסה? (אם זה חינם, אז מומלץ לציין זאת (-:)
  צריך הכנה מוקדמת? (אני לא מרבה להשתתף במשחקי תפקידים).

  לגבי הפוסט, כשאני קורא פסקה, אני קודם קורא את הכותרת, ואז את הפסקה ואז מסתכל על התמונה, לא להפך, (קצת מבלבל).

  נ.ב.,
  במידה ואגיע לאירוע (ואני מאוד רוצה להשתתף) אני אקרא קודם את כתביו של לאבקרפט, אולי זה יעזור לי להכנס לאוירה.

  • שלום עוז.
   הוספתי קישור להרשמה באתר ביגור, ואתה מוזמן להכנס לעמוד הנחיה ואלימפית כאן במשחקיה לראות איך זה מתנהל.
   אין צורך בהכנה מוקדמת.
   האירוע מורכב מתדריך קצר, סבב ראשון של שעתיים, הפסקה, ואז סבב נוסף של שעתיים ולאחריו סיכום והכרזת מנצחים.

   לגבי המבנה, לא בטוח שהבנתי אותך – אתה מציע שהתמונות יהיו מתחת לכותרות?

Comments are closed.