הפודקאסטים המשחקיים בישראל 2015

podcast

תראו איך דברים משתנים וזזים.
אי שם, בערפילי ההיסטוריה האינטרנטית הישראלית, כש-Web 2.0  היה רק ניצנוץ בעינו של מישהו באמריקה (קרי,2004) התחיל לרוץ לו הפודקאסט הישראלי הראשון "ברכה גולשת", לא הרבה אחרי שהפודקאסטים התחילו להתקיים בעולם (על היסטוריית הפודקאסט בפירוט) .

השילוב הראשון של משחקים בפודקאסט עברי היה ב-2005, ב"מופע השוליים של קיטרו", שבו דיברו על משחקים כחלק משלל דברים שעניינו את האחים קיטרו וחבריהם, כמו גם פרסומות, סרטים, ספרים, דאחקות ויצורים מפחידים. הם היו שליש מההשראה שאיפשרה לרן לוי ולאנוכי להקים בשנת 2007 את הפודקאסט הישראלי הראשון שהוקדש למשחקים – הלא הוא "המשחקיה", שאתר זה הוא השריד היחיד שלה היום.

המשחקייה, בתורה, כנראה נתנה קצת השראה לאנשים אחרים, כי מאז הוקמו (ואף נפלו) פודקאסטים אחרים בתחומי משחקי וידאו ותפקידים כאחד – מעניין לראות שפודקאסט העוסק במשחקי לוח בלבד לא קם בארץ. מאז שהמשחקייה פסקה מלשדר ב- 2012, אני עוקב אחרי הסצינה הישראלית בתחום, ולהלן מה שאני מכיר היום. אם פספסתי מישהו שמקליט ומשדר עדיין, אתם מוזמנים להאיר את עיניי, ואני אשמח להוסיף לרשימה.

כל התוכניות הרשומות לא ראו לנכון לארח אותי אצלם, למרות שאני חמוד, עושה צרכיי רק בשירותים, ומלא דברים להגיד למיקרופון. בושה ועוגמת נפש.

אז מה יש לנו:

גיימפוד: הנספח הקולי של הבלוג גיימפאד, עם עידן זיירמן וחברים. שיחה חברית על משחקי וידאו ומחשב: מה ששיחקו, מה שבחדשות ומדי פעם תובנות מפתיעות. ו…ביו-טיוב בלי וידאו?

שורפים משחקים: הפודקאסט החדש ברשימה, אביב מנוח, איתמר ראוך ויהודה חלפון מדברים על מיני משחקים ממשחקים שונים: לוח, תפקידים ודיגיטליים. כולל חדשות והרהורים. בלתי ערוך.

על כתפי גמדים: אורי ליפשיץ וערן אבירם מקדישים עצמם למשחקי תפקידים ובפרקיהם נותנים עצות לשיפור משחקי התפקידים, כמו גם מענה על שאלות מאזינים וסקירות משחקים. מומלץ.

הקונסולייריםארז רונן ויותם ברנז מדברים על חדשות משחקים וחוויות אישיות – בתחום הקונסולות, כמובן.

גיקאאוטהאמת שגיליתי אותו רק היום, חלק מ IGN ישראל. עוסק גם בדברים גיקיים למיניהם מלבד משחקים.

מבוכים, דרקונים ומה שבאמצע – חברים מרוחקים מדברים מו"ד שולחני.

4 comments to “הפודקאסטים המשחקיים בישראל 2015”
 1. זכור לי שלפני המשחקיה, ב-2006 או 2005, ערן אבירן ועוד מישהו (מתנצל שאני לא זוכר את שמו) יצרו פודקאסט קטן של ביקורות משחקי אינדי, ביניהם Kill Puppies for Satan, שפורסם באתר ביגור דאז. וזה היה ההתקלות הראשונה שלי במילה "פודקאסט".

  • נראה לי שאתה מתבלבל. ב-2008 לקראת ביגור היה פרויקט "חשיפה" בו דיברו על כמה משחקים עצמאיים (כולל KPFS) בתצורת פודקאסט.

 2. דברים קטנים:
  1. כן, אנחנו ביוטיוב בלי וידאו. אנחנו לא היחידים – גם ״שורפים משחקים״ ו״גיקאאוט״ עושים את זה ו״הקונסוליירים״ עשו בעבר. אותי זה קצת מפתיע, אבל אנשים ממש *ביקשו* את זה. להבנתי, זה כי יוטיוב מאפשר להם לארגן רשימות האזנה ולזכור לאן הם הגיעו בכל פרק.
  2. הקונסוליירים לא עוסקים רק במשחקי קונסולות. אמנם הם נוטים לכך בגלל שארז כמעט לא משחק על המחשב שלו, אבל הם בהחלט עוסקים גם במשחקי PC/מק לפעמים.
  3. על מה אתה מדבר, התארחת ב״גיימפוד״ בעבר. 🙂

  • 1- Kids today with their Youtubes.
   2- I stand corrected
   3- באמת? המממ…היה איזה סיכום שנה או משהו.

Comments are closed.