רצח במורדור עלית

Middle-Earth-Shadow-of-Mordor"הארץ התיכונה: צילה של מורדור" הוא אחד המשחקים בעלי השם הארוך ביותר ששיחקתי. הוא גם אחד האלימים ביותר.
לא רק בגלל הגרפיות המובלטת בה ראשים (ירקרקים) נערפים ודם (שחור) מושפרץ לכל עבר, אלא גם בגלל שלהרוג יצורים, הרבה יצורים, זה בערך הדבר היחיד שיש לעשות במשחק הזה. נכון, מדי פעם חותכים גם איזה צמח חף מפשע משורשיו, או הולכים לאיזה "חפץ" (שלא מופיע בעולם המשחק) או איזה גרפיטי אלפי עתיק – אבל בגדול, הורגים. עורפים, משספים, מבתרים, חותכים, דוקרים, קןצצים ופה ושם, לשם גיוון, יורים חץ בלתי-גשמי לאיזה איבר גשמי-עד-מאוד.

עד כדי כך האלימות שורה במשחק, שכל דבר אחר או בא לשרת אותה (צבירת נקודות על מנת לפתוח יכולות הרג וקטל חדשות, התרוצצות הלוך ושוב כדי להגיע לאזורי הקטל והמוות) או בא כדי להצדיק אותה (כל הסרטונים לאורך המשחק). זה לא שמשחקים אלימים זרים לי: לפני מורדור שיחקתי ב Company of Heroes 2, ומוקדם יותר השנה במאפיה 2 ואלאן ווייק… אבל פה זה שונה. אני מניח שחלק זה מה שכתבתי בפסקה הקודמת. וחלק זה שהעלילה מרגישה כמו תירוץ. אולי זה אפילו סתם בגלל ששמתי המון שעות רצופות במשחק עקב בילוי זמן מחלה בבית, אבל החיסולים הממוקדים של מורדור שיחקו לי בראש במהלך היום, ואפילו נכנסו לי לחלומות פעם-פעמיים.

באיזשהו שלב החלטתי שמספיק. מספיק להתרוצץ ולבצע כל מיני איסופים ומשימות צד, מספיק לעשות כל מיני קרבות בשביל נקודות ולחורר גולגלות אורקים בשביל הכיך – ומספיק להשתלט על מוחות של יצורים חושבים כדי שילחמו בשבילי. אונס מוחי שהוא בערך סימן ההיכר הנפוץ של רשעי-על בכל מדיום, שמבוצע במשחק הזה על ידי ה"גיבור" ללא מצמוץ. אז התיישבתי מול המחשב, ביצעתי את המשימות הראשיות והגעתי לסוף המשחק

האם נהניתי? כן. ME:SoM משלב פרקור, שהוא אחד הדברים האהובים עלי אישית, יחד עם שלל מכניקות קרב מגוונות וגרפיקה מענגת עיניים ונתן לי להוציא את כל האגרסיות שהצברו בי בכמה חודשים של פקקים, ילדים סרבנים ותקלות אינטרנט. ואז עוד קצת. ועוד קצת.

בשורה התחתונה, המשחק, שנופל איפשהו בין "אססינז קריד מורדור" חסר ערים והמונים לבין "ארקהם מורדור" נטול תקרות להתלות מהן וחושך, הוא מעניין, מערכת הנמסיס חדשנית (אם כי לא חשובה או מזהירה כמו שציפיתי מהביקורות) וחסר כל קשר לספריו של טולקין, מעבר לשימוש בשמות עצם שהאחרון המציא.

,