סבבה והכל?

הערכת המערכת: הפוסט הבא נכתב מתוך ניגוד אינטרסים ברור וגמור של חברי מערכת המשחקייה. שלא תגידו שלא אמרנו.

היי חברים, כאן צוריאל,
בפוסט שפרסמתי על חוויותיי מדרקוניקון לפני כמה וכמה חודשים חשפתי את העובדה שפיתחתי משחק קלפים הומוריסטי ושאני עומד להוציא אותו בפרויקט מימון המונים. ובכן, הזמן עבר והפרויקט יצא סוף סוף אל הפועל.
ולא רק שהוא יצא אל הפועל, אלא שגייסתי כבר מעל 121 אחוזים מהמימון!!!

לרגל האירוע החלטתי לשתף גם אתכם, קוראיי הנאמנים (בהנחה שאתם קיימים בכלל, ושאיני כותב לעצמי…) בתקווה שתתמכו בפרויקט ובי, יוצר נחמד, צעיר ומבטיח כדי שיהיה לי כסף להניח אוכל על שולחן משפחתי. אחרי שאני אבזבז את רובו על משחקי קופסה חדשים…

פישל

קלף מועמד לזוגיות

המשחק "סבבה והכל" עוצב על ידי, צוריאל מלכיור, וכנראה יֵצא לאור קצת אחרי אוגוסט 2016. עלילת המשחק פשוטה- השחקנים משדכים האחד לשני (או לעצמם) בני/ות זוג (מועמדים לזוגיות המיוצגים על ידי ערימת קלפים ייעודית).

מטרת המשחק- לסיים עם בני הזוג הכי פחות גרועים.

כל מועמד מתחיל עם סך מסוים של מגרעות וסך מסוים של דייטינג.

אסימון מגרעות

אסימוני המגרעות המלבבים

המגרעות הן בעצם הנקודות של המשחק. על השחקנים להעמיס קלפי "סבבה והכל" על המועמדים שלהם ושל חבריהם. רוב קלפי ה"סבבה והכל" מוסיפים למועמדים מגרעות אבל חלקם גם מפחיתים את המגרעות.

מדד הדייטינג הוא בעצם ה"שעון המתקתק" של המשחק. השחקנים מעלים ומורידים אסימונים אלו באמצעות קלפי הדייטינג. כאשר אחד המועמדים על השולחן מגיע לעשרה אסימונים, מזל טוב! הוא והשחקן מתחתנים.
עכשיו כל השחקנים לוקחים פסק זמן ומסתכלים על חיי הזוגיות שלהם. השחקן עם המועמד בעל הכי מעט מגרעות- מנצח!

יש עוד כל מיני אפקטים מיוחדים על הקלפים: ישנם קלפים המאפשרים לכם להיפרד מהמועמדים וישנה גם האפשרות לשדך יותר ממועמד אחד לבן אדם, מה שמוסיף הרבה יותר אקשן ואסטרטגיה אבל לא אלאה אתכם כרגע…קנו את המשחק וקראו את ההוראות בדף המצורף!

אוהדת-קווידיץיתרונות:

המשחק סבבה והכל מייצר אינטראקציה חברתית. הצחוקים פשוט נשפכים על השולחן. העובדה שיש חוק בסיסי במשחק המחייב את השחקנים להכריז מה הם עושים עם הקלפים שלהם ולא רק מורידים קלפים, מייצרת היכרות עם השחקנים האחרים.

משחקיות חוזרת. המשחק משתנה בהתאם לדינמיקה בין השחקנים ולסדר בו הקלפים מגיעים אל השולחן. כיוון שהמשחק מכריח את השחקנים לייצר אינטראקציה חברתית, בכל פעם הבדיחות ישתנו, והצחוקים יותאמו לקהל השחקנים.

את המשחק מרכיבות שתי חבילות קלפים שכל אחת מהן צוחקת על כל מגדר בפני עצמו. מה שאומר הרבה יותר בדיחות. כל חבילה היא משחק שלם בפני עצמה אבל ישנה אפשרות גם לחבר בין החבילות וליצור משחק שדורש אפילו עוד יותר אינטראקציה.

התנהגות-אביריתחסרונות:

כמו רוב משחקי הקלפים – אלמנט המזל הוא קריטי. כבר נתקלתי בכמה מקרים בהם ההסתברויות פשוט היו לא מציאותיות כאשר שחקן אחד קיבל הרבה קלפים ייחודיים והאחרים לא קיבלו בכלל.

לפעמים המשחק מתארך קצת יותר מחצי השעה המדוברת. לא תמיד זו בעיה כיוון שהמשחק מעניין, אבל עדיין, לפעמים זה הופך ליותר מידי. בדיוק בשביל זה, אחד החוקים של המשחק מאפשר לכם לקבוע רף חדש של דייטינג אליו צריך להגיע ולהתאים את המשחק אליו.

סיכום: לא הכי אובייקטיבי אבל אין לי מה להוסיף, פשוט רוצו לקנות. או ליתר דיוק, לתמוך בפרויקט.

 

לקישור לדף הפרויקט לחצו כאן