עולמות פרא אולימפיים

olympic_10_2016

בסוכות האחרון נערכה תחרות "הנחיה אולימפית 10", זו הייתה הפעם השנייה בה התחרות מוקדשת לשיטת משחק מסוימת, אך עם שני הבדלים עיקריים מהפעם הקודמת – הנחיה אולימפית 8 – שהוקדשה לפאת'פיינדר. כמה אנשים כבר שאלו אותי "מדוע להקדיש אירוע שליטת משחק מסוימת – הרי זה מגביל את המנחים?"
התשובה שלי מתחלקת לשניים: ראשית, מגבלות זה לא משהו רע. אפילו להפך. חלק גדול מהעניין בה"א מגיע מהמגבלה של תמה, זמן ומרכיבים סודיים. אין לי בעיה שהמגבלה תהיה על השיטה.

ההבדל הראשון, שלדעתי מוסיף לאטרקטיביות של האירוע, הוא שזוהי שיטה אוניברסלית – כזו שאינה מוגבלת בהכרח לסוג תפאורה מסוים. ניתן לשחק משחקי עולמות פרא עתידניים, פנטסטיים, משחקי אימה, היסטוריים ואחרים; כל זאת בעזרת סט חוקים כללי ופשוט יחסית.

ההבדל השני, שהקשה יותר על הגישה לאירוע, הוא ששיטת Savage Worlds פשוט הרבה פחות מוכרת: זו שיטה הרבה פחות פופולרית מפאת'פיינדר, שיטה שלא נמכרת בכל חנות בעולם, ושיטה שלא תורגמה לעברית, פרט לחוקי ההתחלה המהירה שתורגמו על ידי עבדכם הנאמן.

לצערי, המסקנה היא שכמה שחששתי שיהיה קשה למצוא מנחים שרוצים להריץ "עולמות פרא", הבעיה הגדולה של האירוע, לפחות מבחינתי, הייתה שנראה שדווקא שחקנים לא רצו לנסות את השיטה. זה מוזר לי, כי לא נדרשה היכרות מוקדמת עם "עולמות פרא" (אם כי לצערי חטאתי ולא כתבתי זאת במפורש בפרסום האירוע) ובאופן כללי זו שיטה פשוטה. בכל מקרה, התוצאה הסופית הייתה אירוע הנחיה אולימפית "רשמי" (כלומר, לא כולל הנחיה מיתית ובית מרזח) בה ההשתתפות הנמוכה ביותר מאז הנחיה אולימפית הראשונה.

למעשה, ההשתתפות הייתה כה נמוכה שהעובדה ששני מנחים רשומים ביטלו השתתפותם סמוך לאירוע (יום לפני, וביום עצמו) הייתה הקלה בעיני, כי לא נאלצתי לבקש מאף אחד לפרוש בשל מיעוט שחקנים.

🙁

בכל מקרה, מלבד זאת האירוע היה מוצלח ביותר, לטעמי. המנחים הנחו, השחקנים נהנו, השופטים צקצקו בלשונותיהם ורשמו הערות בכתב קטן, והמשחקים תקתקו. לא היה אף מנחה שהתעכב ואף מנחה שסיים חצי שה לפני הזמן (כפי שקרה בחלק מהאירועים הקודמים) ואפילו שקלול התוצאות היה מהיר במיוחד – ככה זה כשיש מעט מנחים והרבה שופטים. בנוסף, הייתה אפילו משתתפת חביבה שהביאה עמה מצלמה והרשתה לי להשתמש בה לתיעוד (ראו עמודי הפייסבוק והגוגל+ שלנו) כך שלא נאלצתי להסתפק בתמונות מטלפון ישן ורעוע. גם התמיכה מאייקון הייתה מדויקת ומהודקת ברורב הדברים, וסה"כ ההתנהלות הייתה מהמוצלחות, לטעמי.

20161026_221830

בסופו של דבר ניצח המנחה המתמיד והאהוד בן שלום (לא בלבל עם בן שלום, שגם השתתף הפעם, וניצח בעבר…הם בני דודים). הפרסים חולקו, ידיים נלחצו ותרועות עלו.

כולי תקווה לראות יותר אנשים מכל הסוגים והתפקידים בהנחיה אולימפית 11… שגם תהיה התחרות האחרונה אותה אארגן, ככל הנראה. למה ומדוע? הסבר יבוא.